1 rytinis simptomas dažniausia išduoda, kad susirgote COVID-19: ar žinote, koks jis?

Manoma, kad šiuo metu Jungtinėje Karalystėje beveik penki milijonai britų turi Covid-19 simptomų, rodo naujausi „ZOE“ programėlės sveikatos tyrimo duomenys. Šis infekcijų šuolis, kurį skatina Omicron BA.4 ir BA.5 atmainos, suteikia duomenų apie besikeičiantį simptomų profilį.

Pasak profesoriaus Spector, vadovaujančio „ZOE“ sveikatos tyrimui, „šiuo metu koronaviruso atvejų yra dvigubai daugiau nei peršalimo atvejų – šis santykis dar niekada nebuvo toks didelis“.

Savo įraše socialiniame tinkle „Twitter“ jis atkreipė dėmesį į įspėjamuosius ženklus, kurie gali padėti atskirti Covid-19 nuo peršalimo, rašo express.co.uk.

Dažniausias simptomas nuovargis

Dažniausiai britai, kuriuos užklupo Covid-19, praneša apie nuovargį, pažymėjo profesorius. Visi kartais jaučiamės pavargę. Bet gerai išsimiegoję dauguma žmonių jaučiasi žvalūs ir pasiruošę naujai dienai.

Tačiau, nepaisant gerai išmiegotos nakties, nuovargį galite jausti visą dieną. Taigi, šis Covid-19 simptomas pirmiausia pasireiškia prabudus ryte.

Pasak profesoriaus Spector, jei ryte jaučiatės pavargę, „manykite“, kad tai Covid-19, rašė jis. Savo naujausiame „YouTube“ vaizdo įraše jis pasiūlė, ką daryti pastebėjus į peršalimą panašius simptomus.

Profesorius Spector sakė: „Jei galite, išsitirkite. Jei negalite išsitirti, manykite, kad peršalote ir laikykitės atokiau nuo kitų žmonių, kol pasijusite geriau“.

Dažniausiai šiuo metu pranešama apie sekančius į peršalimą panašius simptomus:

  • Sloga,
  • Gerklės skausmas,
  • Galvos skausmas,
  • Nuolatinis kosulys,
  • Lengvas ar stiprus nuovargis.

Profesoriaus teigimu, naujausių atvejų padidėjimą sukelia Omicron BA.4 ir BA.5 atmainos. Jis perspėjo, kad šie variantai pažeidžia imuninę apsaugą daug stipriau nei ankstesni variantai.

Prof. Spector sako: „Reikia pažymėti, kad tai nereiškia, jog vakcinos tampa neveiksmingos. Dabartinis virusas gali būti labiau užkrečiamas, tačiau paprastai sergama lengviau, o Covid-19 vakcinos kaip tik ir nulemia šį švelninantį poveikį“.

Iš tiesų, „dabartinės vakcinos apsaugo nuo sunkių ligų, hospitalizavimo ir mirčių dėl infekcijos Omicron variantų“, pažymi CDC.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer