16-metį sporto salėje ištiko insultas: tėtis įspėja kitus

Paauglys, sporto salėje kilnojęs svarmenis, patyrė insultą, kuris vos jo nepražudė. 16-metis Ethan’as Bruce’as šių metų birželį lankėsi sporto salėje, kur tarsi iš niekur nieko jį ištiko insultas, palikęs skaudžias pasekmes.

Moksleivis iš Roderamo, Jungtinės Karalystės, buvo skubiai nugabentas į Šefildo ligoninės ūmaus insulto skyrių, rašo thesun.co.uk.

Jo tėtis Che „YorkshireLive“ sakė, kad buvo šokiruotas, kai sūnų ištiko insultas, nes jis buvo „visiškai sveikas, sportuoti mėgstantis vaikinas“.

Insultas yra gyvybei pavojinga būklė, kuri ištinka, kai sutrinka dalies smegenų aprūpinimas krauju. Priklausomai nuo to, kurioje smegenų vietoje atsiranda pažeidimas, gali pasireikšti skirtingos pasekmės.

Pasekmes jaučia iki šiol

Ethan’o atveju, insultas sutrikdė jo bendravimo gabumus – jam išsivystė afazija, dėl kurios jis negali suprasti žodžių ir bendrauti. Jis taip pat turi informacijos apdorojimo sutrikimų ir prarado trumpalaikę atmintį.

Ethan’as, kuris tik prieš kelias dienas baigė vidurinę mokyklą, išgyveno žiaurų incidentą, dabar jam atsitiesti gali padėti tik reabilitacija.

Jo tėtis pradėjo rinkti lėšas, kad galėtų apmokėti reabilitaciją, kuri reikalinga sūnui, nes jam dar daug mėnesių teks lankytis pas logopedus, ergoterapeutus ir fizioterapeutus, kad pasveiktų.

„Galėjo būti daug blogiau, tokie įvykiai pasitaiko labai retai. Jis galėjo likti visiška „daržove“, bet, laimei, jis gyvas ir savarankiškas“, – aiškino tėtis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer