2 vaikų tėvas Volodymyras Zelenskis pasidalijo jautriais žodžiais: tai didžiulė atsakomybė ir laimė

Sekmadienį Ukrainoje švenčiama Tėvo diena. Šia proga šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis socialiniuose tinkluose pasidalijo jautriu įrašu apie tėvystę.

„Būti tėvu yra didžiulė atsakomybė, o kartu ir didžiulė laimė. Tai – stiprybė, išmintis, motyvacija eiti toliau ir nepasiduoti.

Nesvarbu, kaip bebūtų sunku, turime apsaugoti ir ginti tai, kas yra svarbiausia – mūsų šeimų, vaikų ir visos Ukrainos ateitį“, – rašė Volodymyras Zelenskis.

Savo įrašą prezidentas iliustravo širdį spaudžiančiais vaizdais, kuriuose užfiksuoti ukrainiečių vaikai karo siaubo fone – besislepiantys nuo bombų ir atsisveikinantys su tėčiais.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

 

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska teigia, kad apie karą su savo vaikais kalba atvirai, o jos ir Volodymyro Zelenskio 9-erių metų sūnus, tėvui negaili ir patarimų kariniais klausimais.

Olena Zelenska sako, kad bando būti sąžininga savo vaikams apie vykstantį konfliktą ir jų laikiną atsiskyrimą nuo tėvo, kuomet šis bando apsaugoti šalį nuo Rusijos grėsmių.

44 metų moteris sakė, kad poros vaikai 17-metė Oleksandra ir devynerių Kyrylo žino, kas šiuo metu vyksta. Olena atvirauja, kad abu vaikai nevengia tėvui pasakyti, ką reikėtų daryti ginkluotosios pajėgoms.

Kalbėdama su žurnalistais ji pridūrė mananti, kad Rusija bando „sugriauti ukrainiečių tautinę sąmonę“, nes tai yra neteisingos ir neteisėtos invazijos į šalį dalis. Manoma, kad nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną, daugiau nei 6,8 mln. ukrainiečių pabėgo iš šalies, o daugiau nei pusė jų šiuo metu yra Lenkijoje.

Nerimauja dėl vaikų 

Per kelis mėnesius nuo tada, kai pasauliui buvo parodyti atlikti Rusijos kareivių karo nusikaltimai, nuo raketų kentėjo mokyklos, muziejai ir ligoninės, o tūkstančiai civilių žuvo.

Nepaisant to, kad Rusijos pajėgos nutolusios nuo sostinės Kyjivo, tačiau kovos šiuo metu tebevyksta rytiniame Donbaso regione. Šiandien kalbėdama Ukrainos pirmoji ponia O. Zelenska sakė, kad jai skauda širdį dėl konflikto poveikio jos šeimai.

Ji sakė, kad šiuo laikotarpiu šalia jos visuomet būna vaikai, o vyras ir toliau vadovauja šaliai karo metu. „Laimei, sugebėjome susidėlioti savo gyvenimą taip, kad vaikams nereikėjo niekur išeiti, o man – nutolti nuo jų“, – sakė ji.

„Dukra šiemet baigė mokyklą, tai yra svarbus etapas jos gyvenime, tačiau, deja, tokiu sunkiu šaliai metu nebus nei išleistuvių, nieko. Vidurinę mokyklą ji baigė nuotoliniu būdu ir dabar planuoja teikti paraišką į universitetą Ukrainoje.“

Ji taip pat pridūrė, kad jos sūnus Kyryo kaip ir visi kiti vaikai, mokėsi namuose.

Olena sakė: „Kartu šiame procese dalyvauju ir aš. Labai noriu, kad vaikai grįžtų į mokslus jau rugsėjį. Šiuo metu visi kartu bandome išgyventi šį laikotarpį ir išsiskyrimą, kuomet mūsų šeima yra atskirta.

Būdama biure, periodiškai matau Volodymyrą. Jeigu jis šiandien nedalyvaus svarbiame susitikime, aš galėsiu užeiti ir su juo pasimatyti. Vaikai… Jie kažkaip supranta, kad šis laikotarpis kažkada baigsis, tačiau jiems vis kyla klausimų „Kada?“. Tokie klausimai nuolat kyla mūsų šeimoje.“

Sūnus – karo patarėjas

O. Zelenska sakė, kad visada stengiasi nuoširdžiai kalbėti su savo vaikais apie karą, rašoma dailymail.co.uk.

„Su vyresniąja dukra lengviau, ji jau suaugusi. Ji viską skaito, viską mato ir žino, kokias pergales turime pasiekti, kad užbaigtume karą. Su sūnumi yra kiek kitaip – jis yra augantis politologas, viską žino, duoda karinius patarimus, ką turėtume pirkti ir daryti. Tėvui jis pataria irgi, kokių tankų, lėktuvų, malūnsparnių mums reikia pirkti, ko mums trūksta. Kokios šalys mums padeda blogai, kokios – gerai. Jis yra karo ekspertas, apie tai su juo galima kalbėti mėnesius“, – sakė ji.

Olena Zelenska pridūrė, kad Rusija nemato Ukrainos kaip nepriklausomos šalies.

„Tai mano asmeninė nuomonė – jie tiesiog nemato mūsų kaip šalies, kuri turėtų turėti atskirą sąmonę. Daugelis jų mano, kad mes esame jų visuomenės dalis ir neturime nieko, ką sukūrėme patys. Tačiau mūsų muziejai, meno ir kultūros objektai, dainos, literatūra įrodo, kad taip nėra. Ir todėl pirmiausiai norima būtent tai sunaikinti, sugriauti mūsų tautinę sąmonę“, – kalbėjo moteris.

Anksčiau šį mėnesį viename interviu kalbėjusi Ukrainos prezidento žmona sakė nesistebianti, kad jos vyras visą pasaulį įkvėpė savo tvirtu vadovavimu ir didžiuliu pasipriešinimu Rusijai.

Tada ji sakė: „Mano vyro iš manęs neatima niekas, net karas“. Negaliu pasakyti, kad Volodymyras pasikeitė nuo šio karo pradžios. Anksčiau jis buvo toks pat patikimas kaip ir dabar. Jo požiūris nepasikeitė kaip ir nepasikeitė jo būdas.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer