25-erių mergina mirė suvalgiusi sausainių: šeimai plyšta širdys

Niujorke gyvenanti profesionali baleto šokėja Orla Baxendale mirė nuo alerginės reakcijos suvalgiusi sausainių, kuriuose buvo žemės riešutų, nors ant pakuotės tai nebuvo pažymėta.

Britų baleto šokėjos šeima padavė į teismą prekybos centrą, kai jų dukra mirė nuo alerginės reakcijos suvalgiusi jame pirktų sausainių. Niujorke gyvenanti profesionali šokėja Orla Baxendale, kilusi iš Helmshoro, JK, suvalgiusi vanilinių „Florentine“ sausainių su žemės riešutais, patyrė anafilaksinį šoką ir sausio 11 d. mirė.

Sausainiai, pirkti „Stew Leonard‘s“ centre Konektikute, vėliau buvo išimti iš prekybos, nes ant pakuotės nebuvo įspėjimo apie sudėtyje esančius žemės riešutus. 25-erių metų mergina buvo alergiška žemės riešutams ir susirgo suvalgiusi sausainių, kuriuos gamina JAV bendrovė „Cookies United“, rašo mirror.co.uk.

Nebuvo nurodyta, kad sudėtyje yra žemės riešutų

Praėjusią savaitę merginos šeima pateikė ieškinį Voterberio aukštesniajam teismui, kuriame kaltina prekybos centrą ir gamintoją dideliu aplaidumu. Ieškinyje teigiama, kad jų dukra mirė pačiame jėgų žydėjime.

Orla pasikliovė, jog gamintojas ir pardavėjas tinkamai ženklina pakuotes, tačiau jie nenurodė, kad sausainių sudėtyje yra žemės riešutų. Jame taip pat tvirtinama, kad 11 „Stew Leonard‘s“ prekybos centro darbuotojų elektroniniu laišku buvo informuoti apie sudedamųjų dalių pakeitimą, pagal kurį į receptą 2023 m. liepą, t. y. likus šešiems mėnesiams iki O. Baxendale tragiškos mirties, buvo įtraukti žemės riešutai.

Manoma, kad gamintojas spalio mėnesį prekybos centrui pristatė didelių gabaritų pakuotę, ant kurios buvo nurodyta, kad sudėtyje yra žemės riešutų. O. Baxendale šeimos vardu skundą pateikė advokatų kontora „Gair, Gair, Conason, Rubinowitz, Bloom, Hershenhorn, Steigman & Mackauf“.

Jų teisininkų komanda teigė, kad Orla mirė „dėl didelio aplaidumo ir abejingumo kitų asmenų teisėms“. Pasak jų, prieš parduodant tinkamai nepaženklintas sausainių pakuotes, buvo padarytas nusikaltimas – didžiulis aplaidumas, neatsargumas, beširdiškumas, abejingumas žmogaus gyvybei ir tyčinis pažeidimas, nes gamintojas ir pardavėjas pagal įstatymus privalėjo tinkamai deklaruoti sudedamąsias dalis.

Kai Orlą ištiko anafilaksinis šokas, jai buvo sušvirkštas EpiPen, tačiau dėl alergijos sunkumo jis nebuvo veiksmingas, teigė šeimos teisininkų komanda. Prekybos centro „Stew Leonard‘s“ atstovas spaudai teigė, kad jie negali komentuoti vykstančių teisminių ginčų.

Sausio mėn. bendrovė „Stew Leonard‘s“ teigė, kad tiekėjas, nepranešęs savo vyriausiajam saugos pareigūnui, receptūroje pakeitė sojų riešutus į žemės riešutus.

Bendrovės „Cookies United“ teigimu, praėjusių metų liepą jie pranešė bendrovei „Stew Leonard‘s“, kad gaminyje yra žemės riešutų ir kad visi mažmenininkui siunčiami gaminiai buvo atitinkamai paženklinti. Ieškinyje reikalaujama neįvardytos piniginės ir neturtinės žalos atlyginimo.

www.tv3.lt

Site Footer