43-ejų klaipėdietę palaidojęs vyras tylėti nebegali: „Galbūt būtume turėję daugiau laiko“

Nors sveikata yra vienas brangiausių turtų, dažnai tik ją praradę suvokiame, kaip svarbu reguliariai atlikti profilaktinius tyrimus. Deja, kartais netikėtai užklupusi liga gali labai greitai atimti sveikatą. 43-ejų metų Zitos Pabrėžaitės vyras Andrius pasidalijo tragiška istorija, kaltindamas Respublikinę Klaipėdos ligoninę dėl moters mirties. Tačiau ligoninės atstovai teigia, kad moteriai buvo suteikta tinkama asmens sveikatos priežiūra, atitinkanti medicininės praktikos standartus.

Andriaus šeimos gyvenimą sukrėtė tragiška netektis. Jis teigia turintis visus dokumentus ir medicininius išrašus, patvirtinančius, kad dėl medikų aplaidumo mirė jų bendro vaiko mama. Jie kartu praleido 12 metų ir augino devynmetį sūnų Gabrielių.

Remisijos metu pradėjo blogėti

Moteris ketverius metus kovojo su krūties vėžiu – visos operacijos buvo sėkmingos, nors gydytojai ją turėjo operuoti du kartus, nes ne viską pavyko pašalinti per pirmą operaciją. Tyrimai rodė, kad liga pasitraukė ir prasidėjo remisija.

Andriaus teigimu, Zita reguliariai lankydavosi pas onkologę, tačiau gydytoja neskirdavo pakankamai dėmesio ir laiko reikalingiems tyrimams atlikti. Būtent tai, jo manymu, lėmė, jog liga grįžo ir prasidėjo rimtesnės komplikacijos.

„Šių metų pradžioje prasidėjo didesni skausmai, su kuriais kreipėmės į vieną ir kitą įstaigą. Mus vis nukreipdavo. Važiavome ir su greitąja, nes būdavo tokie dideli skausmai. Atsidurdavome Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje“, – prisimena vyras.

Moteris dažnai skųsdavosi nuolatiniais galvos skausmais, tačiau, kaip teigia Andrius, gydytojai neatlikdavo išsamių tyrimų, nors simptomai buvo aiškūs ir užfiksuoti medicininiuose išrašuose.

„Skundžiasi pasikartojančiais galvos skausmais, epizodais. Prieš galvos skausmą mirga akyse, vėliau prasideda stiprūs skausmai, lydimi pykinimo. Skausmo lokalizacija – kaktos zona, akys. Galvos skausmas 8 balai, trunkantis 24 valandas. Kartais galvos skausmai būna ir be mirgėjimo“, – rašoma medicininiuose išrašuose.

Atlikus tyrimus, Zitai buvo skirtas rekomendacinis gydymas: pakankamas fizinis aktyvumas, streso ir įtampos mažinimas, meditacija bei pakankamas vandens vartojimas.

„Mes sakome, kad skauda plaučius, o gydytojai jų net netikrino. Kitas būklės įvertinimas: „Pilvas minkštas, neskausmingas, krūtys – simetriškos, didelės“, nors viena krūtis jau buvo pašalinta. Aš nesu teisininkas, bet kiekviename išraše matau daugybę grubių pažeidimų, neteisingų įvertinimų ir akivaizdų aplaidumą, kai į situaciją nebuvo žiūrima rimtai“, – teigia moterį praradęs vyras.

Andrius atskleidžia, kad kiekviename siuntime šeimos gydytojas aiškiai pabrėžė, jog pacientė sirgo onkologine liga ir yra turėjusi krūties vėžį. Tačiau gydytojai į tai neatkreipė dėmesio – galvos skausmus nurašė migrenai, o nugaros skausmus – išvaržai, kuri, kaip teigia vyras, būdinga daugeliui 40-50 metų žmonių.

Antrą kartą atrado krūties naviką

Pasak Andriaus, jis su Zita pradėjo lankytis įvairiuose medicinos centruose – tiek universitetinėje, tiek respublikinėje ligoninėje. Nors vyras teigia, kad moteris atliko įvairius tyrimus, jie nebuvo tikslingi, nes nebuvo atlikti laiku.

„Mūsų onkologų problema ta, kad jie paprasčiausiai neturi pakankamai laiko. Nors mūsų onkologė kompetentinga, jos darbo krūvis yra milžiniškas. Dažnai laukia pacientai, ji priima juos be eilės ir dar spausdina dokumentus kompiuteryje.

 

Site Footer