48-erių moteriai smogė žarnyno vėžys: išdavė vos 1 simptomas

48-metų Kanzaso valstijoje gyvenanti moteris liko šokiruota – jai buvo diagnozuotas žarnyno vėžys. Pasirodo, kad šią ligą jai išdavė vos vienas simptomas. Andria Devlin pasakoja, kad daugeliui jis gali atrodyti gėdingas, tačiau jai tai vos nekainavo gyvybės.

Moteris pasakoja, kad visą gyvenimą ji skundėsi vidurių užkietėjimu ir nereguliaru tuštinimusi. Tačiau prieš kelerius metus ji pastebėjo savo išmatose keistai atrodančių gleivių, kurios jai netrukus sukėlė nerimą.

Galiausiai ji periodiškai ėmė kraujuoti, o vidurių užkietėjimas pasiekė tokią ribą, kad priminė net ir hemorojų. Ji pasakoja, kad niekad neturėjo skrandžio problemų, nepastebėjo svorio kritimo ar nuovargio, todėl visi tyrimai kurį laiką atrodė idealūs, mat nebuvo nei vieno įrodymo, kuris išduotų, kad moters žarnyne auga auglys.

Įtarimų nekėlė

Apie tai išduodi galėjo tik vidurių užkietėjimas ir ryškus raudonas kraujas bei gleivės išmatose. Apie vėžį ji sako net nepagalvojusi, rašoma yahoo.com.

„Kodėl? Ogi todėl, kad buvau gana jauna, aktyvi, sportuojanti, neturinti jokių žalingų įpročių. Be to, nebuvo jokių rizikos veiksnių ar panašių atvejų mūsų šeimoje.

Štai todėl aš per ilgai laukiau, kol nuėjau pasirodyti medikams. Galiausiai susiėmiau tada, kai kraujuodavau po kiekvieno ėjimo tuštintis. Atlikus tyrimą gydytojas hemorojaus nematė, davė žvakučių ir pasiūlė pažiūrėti, ar tai padės. Jos kažkiek sulėtino kraujavimą, bet galutinai jo nesustabdė“, – pasakoja.

Nepraėjus problemai moteriai buvo atlikta kolonoskopija. Būtent tada ir paaiškėjo, kad pakitimai žarnyne yra vėžiniai. Tą moteris sužinojo per savo vaiko 15 metų gimtadienį:

„Aš netrukus buvau išsiųsta į ligoninę, kur paaiškėjo, kad man – IV žarnyno vėžio stadija, jis yra išplitęs iki pat plaučių. Per dvi savaites po to, kai sužinojau savo diagnozę, man buvo atliktas chemoterapinis gydymas. Galiausiai chemoterapija išnaikino plaučiuose esančius navikus. Vėliau manęs laukė tiesiosios žarnos rezekcija.

Šiandien aš kaip tik švenčiu tai, kad vis dar esu gyva. Gana stebuklinga, kad žmogus, sergantis IV stadijos žarnyno vėžiu, gali tai pasakyti praėjus tiek laiko. Žinoma, man vis dar kiekvienais metais tenka pasitikrinti, ar viskas yra gerai, nėra jokių pakitimų.

Žinau, kad daugumai yra gėda apsilankyti pas medikus ir pasakyti, kad savo išmatose pastebėjo gleivių, tačiau tai yra būtent tai, dėl ko gėdytis visai nereikėtų, nes tai gali jums išgelbėti gyvybę…“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer