Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ skelbia apie naują keleivių salono įgulos įdarbinimo kampaniją. Įmonė teigia siekianti užtikrinti įvairovę ir kviečia visus, nepriklausomai nuo amžiaus ir įgūdžių bei ragina kandidatuoti asmenis, kurie jau turi ilgalaikės darbo patirties kitose srityse, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Bendrovės atstovai nurodė, kad šiuo metu ieško net 100 naujų specialistų, kuriems tereikia vidurinio išsilavinimo – apmokymus organizuos pati įmonė.
Jie atskleidė, kokius reikalavimus kandidatai turi atitikti. Vienas iš jų – atitinkamas ūgis, kad skrydžio palydovai galėtų pasiekti viršuje esančias vietas bagažui sudėti ir kt.
Taip pat oro linijų bendrovės darbuotojai gali pretenduoti į neįprastai didelį kiekį premijų ir kitų piniginių priedų, kurie gali sudaryti net pusę bazinio atlyginimo.
Kelionių lengvatos visai šeimai
Šiuo metu „airBaltic“ dirba 650 keleivių salono įgulos narių, o per šiuos metus bendrovė siekia, kad komandą papildytų dar 100 būsimų specialistų.
„Šiais metais „airBaltic“ ir toliau kryptingai augs – lėktuvų, skrydžių, keleivių, krypčių ir, žinoma, darbuotojų skaičiumi. Sklandžių skrydžių ir puikių paslaugų užtikrinimas labai priklauso nuo profesionalios keleivių salono įgulos, nes šie žmonės lydi keleivius tiek trumpose, tiek ilgose kelionėse ir rūpinasi jų gerove“, – teigia „airBaltic“ vyresnioji viceprezidentė žmogiškiesiems ištekliams Alina Aronberga.
Jos teigimu, nesvarbu, ar kandidatas turi reikiamos darbo patirties, nes kiekvienam bus suteikiami aukštos kokybės mokymai. Tad oro linijų bendrovė kviečia priimti naujus iššūkius, nebijoti karjeros pokyčių ir savo jėgas išbandyti ir kitų sektorių darbuotojams.
A. Aronberga nurodė, kad šiuo metu „airBaltic“ dirba 30 tautybių atstovai, įskaitant keleivių salono įgulos komandą. Be to, nuo karo Ukrainoje pradžios oro linijų bendrovės darbuotojais tapo 50 ukrainiečių.
Ji paminėjo, kad skrydžių palydovo pažymėjimas gaunamas po keturių mėnesių mokymų, kuriuos galima derinti su studijomis ar esamu darbu.
Mokymų metu mokama stipendija, o prisijungus prie komandos – stabilus ir konkurencingas bazinis atlyginimas bei valandinis atlygis, taip pat lankstus darbo grafikas ir kelionių lengvatos visai šeimai.
Kokius reikalavimus reikia atitikti?
„AirBaltic“ viešųjų ryšių specialistas Augusts Zilberts įvardijo reikalavimus, norintiems tapti keleivių salono įgulos nariais:
- ne mažesnis nei 18 metų amžius;
- vidurinis išsilavinimas;
- svarbiausi charakterio bruožai: draugiškumas, pozityvumas ir polinkis kelionėms bei nuotykiams;
- B2 ir aukštesnės kategorijos anglų kalba;
- į klientą orientuotas požiūris;
- asmuo turi būti fiziškai stiprus ir mokėti plaukti;
- stovint ant pirštų galų ištiestomis rankomis žmogus turi siekti bent 210 cm.
8 skirtingos pozicijos ir algos nuo 900 iki 2,6 tūkst. eurų
A. Zilberts teigimu, į keleivių salono įgulos narių atlyginimą įeina ne tik bazinis atlyginimas (angl. base salary), tačiau ir kelionės kompensacija (angl. travel compensation), papildomas su darbu susijęs atlyginimas (angl. additional work related pay), premija už pardavimus lėktuve (angl. onboard sales bonus) bei sukaupta premija (angl. accumulated bonus).
Atstovo pateiktais duomenimis (remiantis vidutine alga nuo sausio iki gruodžio mėn.), pradedantysis keleivių salono įgulos praktikantas (angl. cabin crew trainee) gali pretenduoti tik į bazinį atlyginimą, kuris yra 900 eurų. O mokymai trunka 2 mėnesius.
Jaunesnysis keleivių salono įgulos darbuotojas (angl. junior cabin crew) jau gali uždirbti 1,2 tūkst. eurų bazinį atlyginimą, 198 eurus papildomo atlyginimo, 407 eurus kelionės kompensacijos, 45 papildomus eurus premijos už pardavimus ir 25 eurus sukauptos premijos. Šioje pozicijoje darbuotojai dirba maždaug iki 7 mėnesių.
Įprasto keleivių salono įgulos darbuotojo (angl. cabin crew) alga priklauso nuo tam tikro lygio (1, 2 arba 3 lygio). Jis gali uždirbti 1,3 tūkst.–1,4 tūkst. eurų bazinio atlyginimo. O gaudamas maksimalius priedus dar papildomai gali gauti nuo 766 iki 798 eurų. Šioje pozicijoje darbuotojas būna maždaug nuo 7 mėnesių iki 1,5 metų.
Po jo eina taip pat tris lygius turintis vyresnysis keleivių salono įgulos darbuotojas (angl. senior cabin crew). Jo bazinė alga – nuo 1550 iki 1750 eurų. O gaudamas maksimalius priedus dar papildomai gali gauti nuo 829 iki 888 eurų.
Trečio lygio vyresnysis keleivių salono įgulos darbuotojas yra aukščiausia pozicija, kurioje galima uždirbti maždaug 2638 eurus.