Mirė elektros nukrėstas 17-metis futbolininkas: šeimą drasko skausmas

Paauglys futbolininkas iš Anglijos, kurį spardant kamuolį su draugais nutrenkė elektros srovė, „greičiausiai būtų išgyvenęs“, jei medikai nebūtų buvę nusiųsti į netinkamą adresą, pranešta tyrimo metu.

Medikams prireikė 23 minučių, kad atvyktų pas 17-metį Luke Bennetą, kai jo draugai iškvietė greitosios pagalbos medikus. Medikų prireikė, nes paauglio laikytas strypas prisilietė prie elektros laidų Chorlyje, Lankašyro grafystėje.

Pagalbos telefonu atsiliepęs dispečeris patarė esantiems šalia neliesti elektra nutrenkto paauglio, kad ir jų nenutrenktų elektros srovė, rašo uk.news.yahoo.com.

Skambučio metu įvykus klaidai, ši lėmė, kad nebuvo rastas vietoje esantis defibriliatorius, pranešta Prestono koronerio teismui. 

Gyvybę pasiglemžė elektra

Luke, jaunesnysis futbolininkas iš Lankašyro „AFC Fylde“ komandos, mirė po to, kai 2021 m. kovo mėn. jį nutrenkė elektra. 

Konsultantas kardiologas dr. Ianas Schofieldas sakė: „Labiau tikėtina, kad jis būtų išgyvenęs, je dirbtinis kvėpavimas [kardiopulmoninis gaivinimas] būtų pradėtas anksčiau. 

Ir jei defibriliatorius būtų buvęs prieinamas ir panaudotas per pirmąsias 10 minučių, labai tikėtina, kad jis būtų išgyvenęs.“

Luke buvo vienas iš trijų paauglių, kuriuos nutrenkė 11 tūkst. voltų elektros srovė, kai metalinis stulpas prisilietė prie elektros laidų. 

Kiti du – Lewisas Geszke ir Benas Wilcoxas – neteko sąmonės, tačiau netrukus atsigavo. 

Trys vaikinai žaidė futbolą su kitais, pralindę pro skylę tvoroje „Euxton Villa“ aikštelėje Runshaw Hall Lane gatvėje. Jie pasiėmė metalinį strypą, kurį rado šalia aikštelės, ir iškėlė jį į viršų, kai įvyko incidentas. Liudininkas Benas Doherty pasakojo, kad visi trys bandė pastatyti strypą.  

Greitosios pagalbos tarnybos skambučių įrašų išklotinė parodė, kad 17.58 val. gautas vieno iš futbolo aikštėje buvusių paauglių skambutis. Tačiau medikai į vietą atvyko tik po 23 minučių, 18.21 val. 

Greitosios pagalbos ekipažui buvo pasakyta, kad įvykio vieta yra aikštelė šalia Runshaw koledžo. Kiekviena sugaišta minutė buvo labai brangi, o radus paauglį jo atgaivinti nebepavyko. 

Kadangi paramedikų komandos vadovas išgirdo, kad pagalbą kvietęs vaikinas pasakė „Euxton“, o ne „Euxton Villa“, greitosios pagalbos tarnyba negalėjo nurodyti, kad klube yra defibriliatorius. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer