Britų valdžia paskelbė skubų įspėjimą turistams, keliaujantiems į Turkiją – čia užfiksuoti šimtai užsikrėtimų salmonelioze atvejų.
Šimtai virškinimo trakto ligų atvejų Didžiojoje Britanijoje šiemet buvo susieti su kelionėmis į Turkiją, pranešė Jungtinės Karalystės sveikatos saugumo agentūra (UKHSA).
Nuo sausio 15 d. iki liepos 19 d. buvo patvirtintas 241 salmoneliozės atvejis, dauguma jų fiksuota nuo balandžio mėnesio, kai suaktyvėjo kelionės į Antalijos regioną, rašo mirror.co.uk.
93 atvejais buvo aiškiai patvirtinta, kad užsikrėsta Turkijoje, nes užsikrėtusieji gyveno skirtinguose Turkijos viešbučiuose. Daugeliu atveju pranešta, kad viešbučio restorane buvo patiekiamas įvairus maistas, kuris buvo įtrauktas į „viskas įskaičiuota“ paketą.
„Nors salmoneliozė paprastai išgydoma laikantis nurodymų namų sąlygomis, ji gali būti rimtesnė mažiems vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir asmenims, kurių imunitetas yra nusilpęs“, – įspėjo sveikatos priežiūros specialistai ir priduria, kad geriausia valgyti tik tuos vaisius, kuriuos nusilupote patys.
Balandžio mėnesį „Mirror“ pranešė, kad Turkijoje esančiame penkių žvaigždučių kurorte maždaug 25 turistai apsinuodijo maistu. Mažiausiai vienas britas poilsiautojas, pasirinkęs „viskas įskaičiuota“ paketą, buvo hospitalizuotas.
Salmoneliozė yra bakterinė liga, paveikianti virškinamąjį traktą. Salmonelės gyvena gyvūnų ir žmonių žarnyne ir įprastai plinta per išmatas. Žmonės dažniausiai užsikrečia vartodami užkrėstą maistą ar vandenį.
Salmonelioze dažniausiai užsikrečiama valgant žalią arba netinkamai apdorotą mėsą, paukštieną, kiaušinius ar geriant nepasterizuotą pieną. Inkubacinis laikotarpis gali būti nuo šešių valandų iki šešių dienų.
Dažniausiai pasireiškiantys salmoneliozės simptomai yra:
- Viduriavimas;
- Pilvo spazmai, skausmas;
- Karščiavimas;
- Pykinimas;
- Vėmimas;
- Šaltkrėtis;
- Galvos skausmas;
- Kraujas išmatose.
Salmoneliozės simptomai paprastai pasireiškia nuo kelių dienų iki savaitės. Viduriavimas gali tęstis iki dešimties dienų.
Kad būtų išvengta salmoneliozės arba rizika užsikrėsti būtų kuo mažesnė, patariama kruopščiai plautis rankas su muilu po to, kai pasinaudojate tualetu, keičiate sauskelnes, tvarkote žalią mėsą ar paukštieną, surenkate augintinių išmatas, liečiate gyvūnus.
Taip pat venkite kryžminės taršos: šaldytuve žalią mėsą, paukštieną ir jūros gėrybes laikykite atskirai nuo kitų produktų, jei įmanoma, turėkite atskiras pjaustymo lenteles mėsai ir daržovėms.
Taip pat niekada nevartokite žalių kiaušinių, tinkamai paruoškite mėsą ir jos produktus, kad tikimybė užsikrėsti būtų kuo mažesnė.