Paaiškėjo, nuo ko mirė aktorės Sandros Bullock 57-erių vaikinas

Aktorė Sandra Bullock nusipelnė didžiulės pagarbos už tai, kad nuoširdžiai rūpinosi savo ilgamečiu partneriu Bryanu Randallu paskutiniaisiais jo gyvenimo metais

Bryanas Randallas mirė būdamas 57 metų. Prieš trejus metus jam buvo diagnozuota amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS).

B. Randallo šeima pareiškime teigė esanti „be galo dėkinga nenuilstantiems gydytojams, kurie dėjo visas įmanomas pastangas“.

Sandros Bullock sesuo Gesine Bullock-Brado „Instagram“ tinkle negailėjo aktorei šiltų žodžių už jos atsidavimą ir rūpestį.

„Amiotrofinė lateralinė sklerozė yra žiauri liga, – rašė ji. – Tačiau šiek tiek paguodos teikia žinojimas, kad jis turėjo geriausius slaugytojus – mano nuostabią seserį ir jos suburtą slaugytojų grupę, kuri padėjo prižiūrėti jį savo namuose. Esu įsitikinusi, kad Bryanas rado geriausią žvejybos vietą danguje ir jau mėto meškerę į šniokščiančias upes, kuriose knibžda lašišų.“

Apie B. Randallo mirtį buvo paskelbta jo šeimos pareiškime leidinyje „People“, rašo bbc.com.

Šeima teigė, kad fotografas „anksti nusprendė savo kelionę su šia liga laikyti privačia“, ir pridūrė, kad tie, kurie juo rūpinosi, padarė viską, kas įmanoma, kad išpildytų jo prašymą.

„Esame be galo dėkingi nenuilstantiems gydytojams ir nuostabiems slaugytojams, kurie tapo mūsų bendražygiais šioje kelionėje, dažnai aukodami savo laiką, kad galėtų būti su mumis, – rašoma toliau šeimos pareiškime. – Šiuo metu prašome suteikti mums privatumo gedėti ir susitaikyti su tuo, kad atsisveikinome su Bryanu.“

Sandra Bullock geriausiai žinoma iš tokių filmų kaip „Greitis“, „Gravitacija“ ir „Mis Slaptoji agentė“. 2010 m. ji pelnė „Oskarą“ už vaidmenį filme „Nematoma pusė“.

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė?

Amiotrofinė lateralinė sklerozė, dar vadinama Lou Gehrigo liga pagal nuo jos mirusio garsaus Niujorko beisbolo žaidėjo pavardę, yra progresuojanti liga, nuo kurios vaistų nėra. Tai yra labiausiai paplitusi motorinių neuronų ligos forma. 

Šią ligą sukelia galvos ir nugaros smegenyse esančių nervinių ląstelių, kontroliuojančių sąmoningai valdomų raumenų judesius, žūtis.

Liga dažnai prasideda rankų ar kojų raumenų trūkčiojimu ir silpnumu, rijimo sutrikimais ar nerišlia kalba, tačiau jai progresuojant labai sumažėja gebėjimas judėti, kalbėti ir net kvėpuoti.

Dauguma žmonių miršta per dvejus metus nuo diagnozės nustatymo.

Tiksli ligos priežastis vis dar nežinoma. Nedidelė dalis atvejų yra paveldimi.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer