Į naujienų portalo tv3.lt redakciją kreipėsi Danutė (tikrasis moters vardas ir pavardė redakcijai žinomas), teigdama, kad nori įspėti visus lietuvius. Moteris sako, kad neseniai asmeniškai susidūrė su sukčiais, kurie nuvogė jos draugė feisbuko anketą labai naiviu būdu.
„Su kaimyne esame gana artimos, kiekvieną dieną skambinamės telefonu, susirašinėjame. Bet vakar sulaukiau keistos jos žinutės per feisbuką.
Ji oficialiai pasisveikinusi prašo, kad atsiųsčiau savo numerį! Na, galvoju, parašysiu. Tačiau netrukus žaibo greičiu gavau ir dar vieną žinutę, kurioje rašoma, kad ji netrukus atsiųs man akcijos konkursą, ir kad gavus kodą aš jai jį pasakyčiau!
Nieko nelaukus paskambinau ir ėmiau juoktis, negi gavo įsigijo naują telefoną, kad pametė naują numerį ir kam jai čia kažkokie konkursai.
Pasirodo, kad nei naujo telefono, nei savo feisbuko paskyros kaimynė nebeturi. Ją nulaužė sukčiai. Ėmė ji man į ragelį teisintis, kad kažkas nulaužė jos paskyrą ir dabar visiems siuntinėja tokias žinutes.
O kiti, pasimovę ant šių sukčių, papuola į tą patį ratą!
Taigi, būkite atsargūs!“ – rašo laišką atsiuntusi Danutė.
Naujas sukčiavimo būdas
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sukčiai vis randa naujų būdų, kaip apgauti interneto vartotojus. Apie naujajį įsilaužėlių triuką projekto „NEPATIKIMI ASMENYS“ feisbuko grupėje anksčiau pranešė Dainius Dainauskas.
Jis išsamiau paaiškino, kaip veikia ši sukčių schema.
„Iš jau „nulaužtos“ Facebook vartotojo paskyros (jūsų Facebook draugo), atsiunčia privačią žinutę, kurioje jūsų prašoma atsiųsti savo mobiliojo telefono numerį. Gavę mobiliojo telefono numerį 4–6 valandų laikotarpyje „nulaužia“ Facebook vartotojo paskyrą. Tuomet maždaug po 15 minučių iš jūsų „nulaužtos“ Facebook paskyros siunčia analogiškas žinutes jūsų draugų ratui, su prašymais atsiųsti savo telefono numerį.
Gavę jį – „nulaužia“ jūsų draugo Facebook paskyrą.Į elektroninio pašto dėžutę Facebook atsiunčia pranešimą, kuriame rašoma, kad jūs prisijungėte prie savo Facebook paskyros. Jų teigimu, prisijungta buvo per kompiuterį. Facebook jūsų klausia, ar tai buvote jūs?
Paspaudus NE, išmeta prisijungimo prie jūsų Facebook paskyros lentelę, kurioje jau rodo kitą elektroninio pašto adresą. Su savo mobiliojo telefono numeriu prisijungti prie „nulaužtos“ paskyros taip pat nepavyksta, nes jis taip pat pakeistas“, – komentuoja D. Dainauskas.
Atskirti, kurios žinutės yra sukčių, o kurios – jūsų draugų, yra sudėtinga. Vis dėlto socialinių tinklų vartotojams D. Dainauskas turi vieną patarimą.
„Ignoruokite tokio pobūdžio privačias žinutes, kurios siunčiamos iš jūsų draugų rato. Jei jūsų draugas prašo atsiųsti jam jūsų mobiliojo telefono numerį, būkite tikras – jo paskyra „nulaužta“, – teigia D. Dainauskas.