Turbūt ne kartą esate pastebėję, kad tai, ko ieškote „Google“ paieškoje, lieka ilgam. Nors dauguma žmonių savo paieškos istoriją kartas nuo karto ištrina, tačiau pasirodo, kad ne visos paslaptys lieka ištrintos. Sužinokite, kaip galite apsaugoti savo naršymo istoriją.
Kiekvieną kartą naršant internete paieškos istorija lieka „Google“ atmintyje, todėl nenuostabu, kad dažnai naršydami socialinius tinklus pastebime mums aktualias reklamas, skelbimus.
Nors daugumai tai nekelia jokių piktų asociacijų, tačiau kai kurie žmonės mėgsta likti nepastebėti, rašoma mirror.co.uk.
Norėdami įsitikinti, kad paieškos istorija dingo visam laikui, paprasčiausiai įjunkite savo „Google“ paskyrą, bakstelėkite ant profilio nuotraukos ir pamatę meniu, spauskite „paieškos istorija“. Bakstelėjus dar kartą atidarys naujausios veiklos sąrašas.
Kiekvieną naršytą svetainę galite ištrinti po vieną, rankiniu būdu, tačiau tai gali užimti labai daug laiko, todėl jeigu nenorite per daug vargti, galite ištrinti viską vienu metu.
Be to, yra ir dar kitų būdų, kaip galite paslėpti savo paieškos istoriją. Tam pasitarnauti puikiai gali „inkognito“ arba kitaip „privatus“ režimas. Tačiau norint būti nepastebėtam, reikia įsitikinti, kad esate pasirinkę šiuos režimus.
Kaip įjungti „inkognito“ režimą naudojant „Chrome“:
1. Kompiuteryje atidarykite „Chrome“.
2. Viršuje dešinėje spustelėkite „daugiau“ ir „naujas inkognito / privatus lapas“.
3. Taip pat galite naudoti ir spartųjį klavišą, kad atidarytumėte „inkognito“ langą:
„Windows“, „Linux“ arba „Chrome“ OS: paspauskite Ctrl + Shift + n.
„Mac“: paspauskite ⌘ + Shift + n.
Kaip įjungti privatų režimą naudojant „Safari“?
„Mac“ kompiuteryje esančioje „Safari“ programoje pasirinkite:
Failas > Naujas privatus langas arba perjunkite į privatų langą, kuris jau atidarytas. Privatus langas bus tamsaus fono.