Britų pareigūnai pradėjo suiminėti iki šiol laisvai Jungtinėje Karalystėje gyvenusius nelegalius migrantus. Nelegalai dabar turės ruoštis deportacijai į Ruandą ir jiems teks susitaikyti su mintimi, kad į Jungtinę Karalystę jau nebegalės niekada gyvenime.
Britų valdžia šiemet ketina deportuoti beveik 6000 nelegalių migrantų ir viliasi, kad tai atgrasys kitus nuo pavojingų kelionių į Britaniją mažomis valtelėmis.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Britų migracijos pareigūnai pradėjo precedento neturinčią operaciją. Jie atvyksta sulaikyti pirmųjų nelegalių migrantų, kuriuos jau liepą lėktuvais deportuos į tolimą šalį centrinėje Afrikoje – Ruandą.
„Mums reikia atgrasymo. Turime aiškiai pasakyti, kad jei atvyksite pas mus nelegaliai, negalėsite čia pasilikti, o mes galėsime jus išprašyti. Tai – vienintelis būdas tinkamai išspręsti nelegalios migracijos problemą“, – teigia Jungtinės Karalystės premjeras Rishi’is Sunakas.
Deportacija į Ruandą laukia visų tautybių nelegalų, kurie į Jungtinę Karalystę neteisėtai atvyko po 2022-ųjų. Nesvarbu, ar iranietis, albanas, vietnamietis, ar iš bet kurios kitos šalies.
Pirmajame deportacijų sąraše – 5700 prieglobsčio prašytojų. Tiesa, sužinoję, kad jiems gresia kelionė į Ruandą be bilieto atgal, dauguma nelegalų ėmė slapstytis.
Migrantai dar bus išlaikomi 5 metus
Nelegalai į Ruandą nenori, nors ruandienčiai jų ir laukia. Sostinėje Kigalyje migrantams jau paruoštas hostelis, kur jie galės apsistoti. Be to, britų vyriausybė apmokės pirmuosius penkerius migrantų naujo gyvenimo Ruandoje metus.
„Esame labai dėkingi, kad sulauksime imigrantų iš Jungtinės Karalystės. Tai prisidės prie mūsų šalies vystymosi“, – teigia Kigalio gyventoja Alice Mukumana.
Britų vyriausybė Ruandai jau sumokėjo per 160 milijonų eurų už migrantų priėmimą – ir tai tik pradžia. Visgi tai neva vis tiek apsimoka labiau nei išlaikyti nelegalus Jungtinėje Karalystėje.
Tačiau mažomis valtelėmis nelegalai per Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos ir toliau iriasi Jungtinės Karalystės link. Vien antradienį jų atplaukė 268, o nuo metų pradžios – daugiau nei 8000. Tai yra trečdaliu daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.
Britų premjeras sako, kad deportacija į Ruandą atgrasys kitus nelegalus nuo tokių kelionių. Tačiau žmogaus teisių aktyvistai šiuos planus aršiai kritikuoja, o Europos Žmogaus Teisių Teismas prieš dvejus metus paskutinę minutę sustabdė jau suruošto nelegalių migrantų lėktuvo skrydį iš Londono.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.