Degutienė kreipėsi į Navickienės sutuoktinį: „Koks tu vyras?“

Buvusi Seimo pirmininkė, konservatorė Irena Degutienė neabejoja, kad skandalas, į kurį įsivėlė buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, partijai brangiai kainuos. Ji įsitikinusi, kad rezonansą kelias savaites kelianti istorija pro ausis nepraslys net ištikimiausiems konservatorių rinkėjams. Todėl buvusi parlamentarė pažymi, kad jai kyla klausimų tiek dėl M. Navickienės veiksmų, tiek dėl politikės vyro atsakomybės, aiškinantis dėl vis viešojoje erdvėje pasirodančių naujų skandalo detalių.

„(Kaip galima – ELTA) išeiti į spaudos konferenciją ir pasakyti, kad mano vyras dabar motociklu važiuoja ir negaliu prisiskambinti? Aš ir ponui Navickui dėl to turiu labai daug išsakyti pastabų ir tą pasakysiu viešai – koks tu vyras, kada tavo žmonai yra tragiška situacija, o tu sau ramiai keliauji po Europą motociklu ir nesiteiki šnekėtis? (…) Iš šono man tai yra neskanu“, – Delfi TV laidoje ketvirtadienį teigė I. Degutienė.

„Navickienei reikėjo būti kietesnei, gerai jį prilaužti ir paklausti, kas vyksta. (…) Dabar visi šnekame apie politikę Navickienę, o Navickas stovi ir iš šono žiūri, kas čia vyksta“, – pridūrė buvusi parlamento vadovė.

Ji taip pat pripažino, kad jai skaudu dėl to, kokioje situacijoje atsidūrė M. Navickienė. Vis dėlto, kaip pažymėjo I. Degutienė, buvusios Vyriausybės narės sprendimas vykti privačiu lėktuvu į Dubajų rodo, kad M. Navickienė reikiamu momentu neįvertino potencialių rizikų.

„Man asmeniškai buvo skaudu dėl M. Navickienės. Tikrai mačiau ją kaip vieną iš mūsų partijos jaunimo tarpo lyderių, jei I. Šimonytė nenorėtų dalyvauti ir partijos pirmininko rinkimuose. Tikrai Moniką mačiau ta, kuri visada buvo kontaktiška, niekada nesiveldavo į kažkokias vidines partijos intrigas ir tikrai buvo perspektyvi mūsų jaunimo lyderė. Tai man tikrai jos kaip jauno, perspektyvaus žmogaus, buvo labai gaila“, – sakė I. Degutienė.

„Bet skrydis į Dubajų su vaikais – juk tavęs niekas neįkišo į tą lėktuvą, pati apsisprendei. (…) Čia ji padarė pačią didžiausią sau klaidą“, – situaciją komentavo politikė.

I. Degutienė taip pat kėlė klausimą ir dėl to, kodėl ministrė nebuvo perspėta atsakingų institucijų dėl jos aplinkoje esančių reputacines rizikas keliančių asmenų. Vis dėlto, politikė pažymėjo, kad asmenimis, su kuriais vyko į kelionę, M. Navickienė galėjo pasidomėti ir savarankiškai.

„Šiais laikais nieko nėra, ko negalėtum sužinoti, ypač, kai yra socialiniai tinklai“, – teigė politikė.

„Manau, kad dar nėra žmogiško pajautimo, kad nevalia šitaip elgtis ir kad turėsi dėl to neigiamas pasekmes“, – svarstydama, kodėl M. Navickienė priėmė sprendimą privačiu skrydžiu vykti į Dubajų, pridūrė I. Degutienė.

Mano, kad skandalas turės įtakos rinkimams

I. Degutienė taip pat neabejoja, kad toliau besirutuliojantis „Foxpay“ skandalas turės neigiamos įtakos rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, jei M. Navickienė apsispręstų vėl siekti parlamentarės mandato.

„Bijau, kad iki pat Seimo rinkimų institucijos po dozę (apie kilusį skandalą – ELTA) vis išmes“, – sakė I. Degutienė.

Ji taip pat įsitikinusi, kad skandalo iki rudens nepamirš ir ištikimiausiu elektoratu įvardijamas konservatorių rinkėjų ratas.

„Kažkaip galvoju, kad atsimins. Istorija gali toliau vyniotis, žiūrint, į ką ji išsivynios. Dabar turime daug nežinomųjų. Jei iš tikrųjų viskas vyniojasi taip, kad M. Navickienė toje istorijoje nepridėjusi nė piršto ir tikrai nieko nežinojo – tai yra vienas scenarijus, tada ji tampa auka ir nukentėjusia šioje istorijoje“, – kalbėjo I. Degutienė.

„Kitas dalykas, jei sužinome visai kitokius duomenis, kad M. Navickienė dalyvavo visuose tuose procesuose, baigtis irgi yra kita ir smūgis partijai labai didelis“, – teigė politikė.

ELTA primena, kad kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu iš posto pasitraukė ministrė Monika Navickienė.

Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką bei I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.

Visgi, sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su I. Trinkūnaite ir V. Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.

Nepaisant palikto politinio posto, Seimo opozicija imasi apkaltos politikei – siūlo burti laikinąją parlamentinę komisiją, kuri aiškintųsi galimus M. Navickienės neskaidrius ryšius.

Atsistatydinus M. Navickienei, prezidentas pavedė finansų ministrę Gintarę Skaistę laikinai vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM).

www.tv3.lt

Site Footer