Nusipirko automobilį iš salono, bet džiaugtis ilgai neteko: atstovybė kratosi atsakomybės?

Kiekvienas vairuotojas tikisi, kad jo įsigyta transporto priemonė tarnaus ilgai, o remontui nereikės atidėti savo santaupų. Tačiau ne visi pirkėjai nupirktais automobiliais lieka patenkinti. Net ir tada, kai transporto priemonė perkama iš gamintojo atstovo Lietuvoje.

Apynaujo „Mercedes–Benz“ automobilio pirkimas tapo tikru galvos skausmu ne tik ją įsigijusiai pirkėjai, bet, panašu, ir gamintojo atstovui „Veho Lietuva“.

Kaina virš 100 tūkst. eurų kokybės negarantavo?

Naujienų portalui tv3.lt skaitytoja Renata (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) pasakojo, kad iš „Mercedes–Benz“ gamintojo atstovo Lietuvoje nupirkta transporto priemonė tapo ne kasdieniu džiaugsmu, bet finansine našta.

„Nupirkome automobilį „Mercedes–Benz GLE COUPE 53 AMG“. Bet šis automobilis nebuvo tvarkingas, apie tai mūsų niekas neinformavo.

Nuo pirkimo pradžios iki dabar automobilio gedimas nėra pašalintas, nors bendrovės „Veho Lietuva“ servise automobilis buvo remontuotas 4 ar 5 kartus. Norime šį automobilį grąžinti, kadangi ir taip ilgai užsitęsė šios problemos sprendimas. Visiškai jokio komforto nematau važinėti su netvarkingu automobiliu“, – pretenzijoje gamintojo atstovui aiškino Renata.

Pasak jos, nors automobilis prieš pirkimą buvo nuvažiavęs vos 20 tūkst. kilometrų, bet pirmieji trūkumai esą pasimatė pradėjus jį naudoti. Tiesa, gamintojas, kaip teigė ji, įsipareigojo tokiam automobiliui suteikti garantiją 2 metams. 

„Veho Lietuva“ pareiškė, kad viskas su automobiliu [yra gerai] ir jokių trūkumų jie nemato.

Šiuo metu su bendrove bendrauja mūsų advokatė, tačiau atstovybė kratosi bet kokios atsakomybės. Kai pirkome, mūsų niekas taip pat neinformavo ir apie tai, kad šis automobilis buvo patekęs į 2 eismo įvykius. „Veho Lietuva“ paprasčiausiai vilkina laiką“, – teigė ji.

Pašnekovė užsimena, kad nors buvo prašoma pateikti informaciją apie automobilį, tačiau atstovybė esą gynėsi, kad to padaryti negalima dėl duomenų apsaugos. Kaip teigė Renata, informaciją apie automobilį pavyko gauti tik tada, kai į atstovybę kreipėsi jos advokatė.

Man prašant tokios informacijos, atstovybė automobilio istorijos nepateikė, argumentuodami dėl duomenų apsaugos“, – teigė pašnekovė.

Be to, Renata užsimena, kad 115 tūkst. eurų kainavusio „Mercedes–Benz“ automobilio prietaisų skydelyje važiuojant atsiranda ir tam tikri pranešimai.

Kaip galima matyti skaitytojos atsiųstose nuotraukose, vienas pranešimas informuoja apie išjungtas oro pagalves priekinėje keleivio pusėje. 

Tuo metu kitas pranešimas informuoja, kad priekinė automobilio kamera negali stebėti visos kelio atkarpos.

Paaiškinimai neįtikimi?

Pretenziją pateikusios Renatos advokatai tikina, kad į „Veho Lietuva“ atstovus ne kartą buvo kreipiamasi tam, kad būtų pateikti duomenys (pažymos, protokolai) apie servise atliktų diagnostinių tikrinimų metu gautus rezultatus.

Tačiau, kaip teigė pašnekovės advokatai, tokie duomenys taip ir nebuvo pateikti.

„Dėl sunkiai valdomos pavarų dėžės yra esmingai apsunkintos transporto priemonės eksploatavimo galimybės, dėl ko atsakyme į pretenziją nurodyti teiginiai, jog automobilio pavaros persijungia būtent taip, kaip būdinga šio modelio automobiliams, – neįtikimi.

<…> Automobilis turėjo du eismo įvykius, klientas, siekdamas išsiaiškinti tikrąją automobilio būklę, nuo kliento galimai nuslėptus automobilio apgadinimus, tikrąsias automobilio pavarų dėžės gedimo (tinkamo nefunkcionavimo) priežastis, t. y. ar jos techninio, ar mechaninio pobūdžio, ketina kreiptis tiesiogiai į gamintoją Vokietijoje“, – teigė įsigyto „Mercedes–Benz“ automobilio savininkės advokatai.

Jų teigimu, surinkti duomenys apie transporto priemonę yra reikalingi tam, kad vėliau būtų perduoti gamintojui Vokietijoje.

Atstovybė su mestais kaltinimais nesutinka

„Veho Lietuva“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovas Marius Žielys naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad klientės įsigytas „Mercedes–Benz“ automobilis nebuvo naujas.

O šiuo metu, kaip teigė jis, naujoji savininkė bendrovei yra pareiškusi kelias pretenzijas dėl nepakankamai tolygaus automobilio pavarų perjungimo.

„Šis automobilis buvo patikrintas Mercedes–Benz gamintojo aprobuota kompiuterine diagnostine įranga. Atliktų kompiuterinių testų metu nebuvo nustatyta nė viena klaida, susijusi su šio automobilio pavarų dėžės darbu. Automobilio vizitų mūsų servise metu buvo profilaktiškai atliekama pavarų dėžės adaptacija (kuomet pavarų dėžės programinė įranga yra atstatoma į gamintojo parametrus ir kompiuteris iš naujo mokosi vairuotojo vairavimo stiliaus), o automobilis išbandomas kelyje.

Nustatyta, kad automobilis jokio pavarų dėžės gedimo neturi. Pavaros perjungiamos tolygiai ir sklandžiai – būtent taip, kaip būdinga šio modelio automobiliams“, – tikino bendrovės atstovas.

M. Žielys sako, kad klientės nupirktas „Mercedes–Benz“ pasižymi savo galia, palyginti su įprastais „GLE“ modelio automobiliais.

„Jis pagamintas ir pritaikytas sportiškesniam važiavimui, dėl ko gali atrodyti, kad jo pavarų pavarų perjungimas – grubesnis ar galėtų būti švelnesnis. Tačiau paminėtas automobilis pagamintas važiuoti būtent taip, kaip jis ir važiuoja. Ankstesnis automobilio savininkas neturėjo mūsų bendrovei jokių pretenzijų dėl tariamai netinkamo automobilio pavarų dėžės darbo“, – kalbėjo jis.

„Veho Lietuva“ atstovas neigia, kad automobilis buvo patekęs į avariją, tačiau tuo pat metu pripažįsta, kad draudiminis įvykis užfiksuotas – jo metu buvo įbrėžtas bamperis.

„Nežymius ir kosmetinius automobilio kėbulo pažeidimus, atsiradusius eksploatuojant ankstesniam automobilio savininkui, buvome pilnai sutvarkę. Klientės pageidavimu esame nusiuntę jai visas su tuo susijusias automobilio nuotraukas“, – kalbėjo bendrovės atstovas.

M. Žielys taip pat sako, kad prietaisų skydelyje matomi pranešimai esą nesusiję su jokiu automobilio gedimu.

„Prietaisų skydelio pranešimai yra nukreipiantys į automobilio naudotojo vadovą, kuriame aprašyta įvairių automobilio sistemų veikimo principai. Pavyzdžiui, „Camera view restricted“ reiškia, kad priekinė automobilio kamera pilnai nemato kelio, todėl tuo metu neveikia vairavimo asistentai ir vairuotojas turi būti atidesnis.

Taip dažniausiai nutinka todėl, kad automobilio priekinio stiklo viršutinė dalis yra purvina: purvinas automobilis, aprasojęs stiklas, po važiavimu greitkeliu likę vabzdžių likučiai ant stiklo ir pan.“ – vardijo jis.

„Veho Lietuva“ atstovas užsimena, kad „Mercedes–Benz“ automobilį nusipirkusi klientė ketina pasitelkti nepriklausomą ekspertą automobilio būklei patikrinti.

„Mūsų įsitikinimu, tokia automobilio ekspertizė tik padės klientei suprasti, kad automobilis jokio gedimo neturi“, – sakė jis.

Visgi Renata informavo, kad nepriklausomas ekspertas atsisakė atlikti transporto priemonės patikrinimą po to, kai sužinojo, kad „Mercedes-Benz“ buvo nupirktas iš šio gamintojo atstovo Lietuvoje.

www.tv3.lt

Site Footer