Almą Adamkienę ištiko insultas, ji atsidūrė Santaros klinikose. Buvusiai pirmajai šalies poniai medikai sėkmingai atliko operaciją ir atkūrė kraujotaką. Pasak medikų, ponios Almos būklė sunki, bet stabili.
TV3 Žinios penktadienį popiet susisiekė ir su prezidentu Valdu Adamkumi. Jis patikino, kad ryte bendravo su gydytojais. Jie sakė, jog ponios Almos būklė išlieka rimta, tačiau požymių, kad sveikata pablogėtų, esą nemato.
Pats Adamkus aplankęs žmoną penktadienį popiet ir pusantros valandos praleidęs prie jos pasakojo, kad ji nepraplėšė akių ir neištarė nė žodžio. Tačiau esą daktarai pavojaus gyvybei nemato, tad prezidentas į viską žiūri viltingai ir tikisi geriausio.
Buvusi pirmoji šalies ponia 96-erių Alma Adamkienė vakar vakare atsidūrė Vilniaus Santaros klinikose. Prezidentas Valdas Adamkus sakė, kad žmonai namie pasidarė silpna, dėl to iškvietė greitąją.
Paaiškėjo, kad ponią Adamkienę ištiko insultas. Santaros klinikų medikai sėkmingai atliko sudėtingą operaciją ir atkūrė kraujotaką. Anot gydytojų, ponios Almos būklė išlieka sunki, bet stabili.
Valdas Adamkus dar vakar, paklaustas apie žmonos pašlijusią sveikatą, žurnalistams teigė, kad yra sukrėstas ir apimtas panikos.
O penktadienį popiet TV3 pavyko su juo susisiekti kaip tik tuomet, kai prezidentas grįžo namo po ligoninės, kur lankė žmoną. Jis kalbėjo jau kiek ramiau bei viltingiau.
„Buvau šalia, reanimacijoje, šalia jos lovos. Gydytojai buvo. Per pusantros valandos, kurias aš buvau, ji net akių nepraplėšė ir nė žodžio neištarė. Kalbėjausi su gydytojais, kurie su manim buvo reanimacijoje. Jie pasakė, kad operacija pavyko gerai, bet jos padėtis yra dar rimta, bet ne tragiška. Pats pavojus gyvybei yra praėjęs. Bet silpna yra, rimta. Tai, pagal juos, dar porą parų užtruks, kol galima daugiau vertinti, kokie rezultatai ir ką toliau daryti. Man savotiškai pakėlė viltį, kad viskas gerai bus ir mes vieną gražią dieną parsivešime namo, ir kartu su mumis pradės normalų gyvenimą“, – kalba V. Adamkus.
O štai neurologos Jokūbas Fišas sako, kad svarbiausia klastingą insultą yra greitai atpažinti ir kviesti medikus.
„Bet koks galvos susvaigimas, skausmas, veido persikreipimas, liežuvio nukrypimas, rankos, kojos nutirpimas, gali būti, bet gali ir nebūti insulto požymiai. Todėl kai atsiranda tokia fiziniai simptomai, o kartais ir psichiniai – pakinta nuotaika, aptemsta akyse, sunku susigaudyti aplinkoj. Tuomet būtina kreiptis į medikus ir imtis atitinkamų priemonių“, – aiškina J. Fišas.
Esą greitai sureagavus kai kuriais atvejais rimtesnių pasekmių sveikatai galima išvengti.
„Šiais laikais tam tikrų insulto rūšių gydymo yra labai efektingos priemonės. Kai yra išeminis insultas sukeltas trombų, per pirmas 2 valandas galima visiškai išgydyti ligonį. Smegenų audinys pilnai atsistato“, – kalba J. Fišas.
Ponią Almą insultas jau buvo ištikęs 2019 metais.