Agnė Bilotaitė atkirto protestavusiems ugniagesiams: „Nelabai suprantu, kodėl keliami klausimai“

Su kaukiančiomis sirenomis ir nešini manekenais ugniagesiai po Vidaus reikalų ministerijos langais reikalavo didesnių algų. Papildomi trys milijonai eurų, anot pareigūnų, padėtų privilioti naujokų. Tada esą jie greičiau atvyktų pas gaisruose, avarijose kenčiančius ar skęstančius žmones. Tačiau vidaus reikalų ministrė ugniagesių keliamą triukšmą sieja su rinkiminiu laikotarpiu ir tvirtina, esą ugniagesiams darbo sąlygos tik gerėja.

Šiaulių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyboje pusė darbuotojų – jau pensinio amžiaus. Valdybos viršininkas skundžiasi, kad bent dešimtadalio pareigūnų trūksta.

„Dabar ugniagesiai išvažiuoja nepilnais ekipažais. Turėtų 5–6 automobilyje išvažiuoti vadinamajame skyriuje, o važiuoja būna 2–3, kartais ir po vieną“, – teigė Šiaulių valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis. 

Pareigūnų esą trūksta ir mieste, ir kaime. Sulaukę 65 metų turi tarnybą palikti, o jaunimo ateina per mažai. 

„Jei mes atvažiuojam 2 žmonės automobily, kviečiam papildomas pajėgas. Užtrunka laikas, vienas skyrius nesusitvarko, kviečia kitą, ilgėja laikas, paslaugos kokybė suprastėja, užtrunka“, – sakė pamainos vadas Virginijus Kančauskis.

Visoje Lietuvoje trūksta jau 1000 ugniagesių, konstatuoja ugniagesių profsąjunga.

Surengė protestą prie ministerijos

Ministerijoms pradedant formuoti savo ir pavaldžių įstaigų kitų metų biudžetus, ugniagesiai ketvirtadienį Vilniaus Katedros aikštėje, nešini manekenais, kuriuos sustatė po Vidaus reikalų ministerijos langais, nusprendė Bilotaitei priminti, kad pareigūnų trūksta ir reikalavo dabartines 4 tūkst. pareigūnų gretas papildyti dar bent tūkstančiu. 

„Dirbti pradėjęs ugniagesys negauna net 900 eurų į rankas. Tai žemiausias atlyginimas vidaus reikalų sistemoje tarp pradedančiųjų“, – teigė ugniagesių profsąjungos pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius. 

Tačiau ministrė tokias pareigūnų kalbas neigė. 

„Kalbant apie žemiausią grandį, atlyginimas yra 1100 eurų į rankas. Nelabai suprantu, kodėl keliami klausimai. Imamės spręsti visus klausimus“, – sakė A. Bilotaitė. 

„Kiek dar žaisime su ugnimi, kiek dar taupysite žmonių saugumo sąskaita?“ – proteste klausė pareigūnų profsąjungos pirmininkas Saulius Džiautas. 

Ministrė aiškino, kad pareigūnams po jos vadovaujamos ministerijos langais nėra pagrindo kelti triukšmo. Esą ugniagesių darbo sąlygos jos kadencijos metu tik gerėja. O valdančiųjų priimtos Statuto pataisos departamento vadovybei esą jau leidžia vilioti naujokus dar didesnėmis algomis. 

„Galima tiesioginiam vadovui reaguoti į problemą segmente, jei budinčios pamainos, joms galima dėmesį skirti, atlyginimo didinimo, peržiūros prasme vadovas yra lankstus, reikia tik reaguoti į problemą“, – sakė vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas. 

„Kalbėti apie atlyginimo didinimą iš skolintų valstybės lėšų. Koks tas padidėjimas gaunasi įvertinus infliaciją? Pareigūnų perkamoji galia ir pragyvenimo lygis nepagerėjo“, – komentavo Seimo narys Saulius Skvernelis. 

Pareigūnų profsąjungos tvirtina, kad per metus reikia departamentui papildomų 3 milijonų eurų, už kuriuos būtų galima paruošti ir pasamdyti kelis šimtus naujų ugniagesių. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Site Footer