Aiškėja daugiau apie išmestą kūdikį pro langą: tėvas galėjo būti pavartojęs neaiškių medžiagų – anksčiau nužudė žmogų

Šeštadienį Klaipėdoje tėvo pro langą išmestas 5 mėnesių kūdikis gydomas Kauno klinikose. Anot gydytojo, vaiko būklė – kritinė. Prokuratūros atstovė tvirtina, kad tėvas teisėsaugai žinomas, prieš tai buvo teistas ir už nužudymą.

Gydytojas, laikinai einantis Klaipėdos Vaikų ligoninės reanimacijos skyriaus vedėjo pareigas Linas Mikelis spaudos konferencijoje teigė, kad kūdikis – sunkios būklės, tačiau jį pavyko šiek tiek stabilizuoti. Dabar kūdikis pervežtas į Kauno klinikas.

Vaikas patyrė galvos traumą, manoma, kad ir prieš tai galėjo būti mušamas ir ne kartą.

Kūdikį nuskriaudęs tėvas – sulaikytas.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė portalui tv3.lt teigė, kad tėvas jau anksčiau buvo teistas.

Jis praeityje buvo teistas kelis kartus, įskaitant ir už žmogžudystę“, – tvirtino prokuratūros atstovė Viktorija Jonuitė.

Ar tėvas tuo metu buvo blaivus, prokuratūra patikslinti negalėjo, kad informacija nepakenktų tyrimui.

Prokuroras Arūnas Saunorius spaudos konferencijoje informavo, kad tėvas jau anksčiau buvo nuteistas už nužudymą, būdamas 14-os metų. 

2022 metais sulaikytasis teistas už turto sugadinimą.

Advokatas Vilmantas Ančiukaitis tvirtino, kad šiuo metu tėvas – psichiatrinėje ligoninėje.

Vaiko teisės: kūdikio būklė pablogėjo, šiuo metu yra kritinė

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos padalinio vedėja Gintarė Noliūtė tvirtina, kad šeimoje yra dar vienas vaikas, kuris šiuo metu yra saugioje aplinkoje. Portalo duomenimis, abiejų vaikų tėčiai yra skirtingi, todėl nusikaltimo metu kitas vaikas buvo su savo tėvu, su kuriuo yra ir šiuo metu. 

„Jūsų minimas įvykis išties skaudus ir sukrečiantis. Vaiko teisių gynėjų turimais duomenimis, kūdikio sveikatos būklė pablogėjo, šiuo metu yra kritinė. Vaiko teisių gynėjai susisiekė su kūdikio mama, pasiūlė pagalbą. Mūsų žiniomis, tai ne vienintelis šeimoje augantis vaikas. Kitas šeimoje augantis vaikas šiuo metu yra saugioje aplinkoje“, – nurodė G. Noliūtė.

„Šiuo metu vaiko teisių gynėjai renka kitą svarbią informaciją, vertina, kokios dar pagalbos gali reikėti šeimai, kuriai jau anksčiau buvo teikta pagalba, ir inicijuos jos teikimą“, – pridūrė Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Tėvas galimai buvo pavartojęs neaiškių narkotinių medžiagų

Kaip BNS nurodė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, vaikas paguldytas į ligoninę, jis gydomas reanimacijoje.

„Tėvas uždarytas į areštinę“, – sakė jis.

Įtariama, jog vaikas buvo išmestas per pirmo aukšto langą.

Viešai kalbama, kad tėvas galimai buvo pavartojęs neaiškių narkotinių medžiagų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer