Aiškėja daugiau apie mirtiną avariją prie Kelmės: vairuotojas nepastebėjo ženklų

Siaubinga avarija Kelmės rajone – mikroautobusas rėžėsi į pakelėje stovintį vilkiką. Mikroautobusu važiavo Latvijos piliečiai, du žuvo vietoje, vairuotojas nuo smūgio iškrito pro priekinį langą, dar du keleiviai paguldyti į ligoninę.

Aiškėja, kad vilkikas lygiai prieš parą nuslydo nuo kelio, jį buvo bandoma ištraukti, tačiau nesėkmingai. Vairuotojas liko saugoti krovinio, o naktį į jį ir įsirėžė mikroautobusas.

Į specialų automobilį keliami žuvusiųjų kūnai. Tai du 30-ies ir 43-ijų latviai. Dar trys jų tautiečiai, važiavę sumaitotu mikroautobusu, sunkiai sužaloti. Sužeistus ir žuvusius keleivius iš mikroautobuso teko vaduoti ugniagesiams.

Keleiviams nustatyti daugybiniai lūžiai, jie paguldyti į Šiaulių ligoninę. Vairuotojas nuo smūgio išlėkė pro priekinį stiklą, tačiau sužalojimų patyrė mažiausiai, jam sutrenkta galva. Pareigūnams latvis sakė, kad nepastebėjo ženklų, kurie įspėtų apie pakelėje stovintį vilkiką ir rėžėsi į jį net nespėjęs nuspausti stabdžių pedalo.

Latviai į savo šalį per Lietuvą keliavo iš vakarų Europos šalių. Mikroautobusas buvo pilnas prikrautas šventinių siuntinių.

Lygiai prieš parą, apie puse penkių nakties šioje vietoje dėl slidžios kelio dangos į šalikelę nesuvaldęs nuvažiavo vilkiko vairuotojas. Į pagalbą jam atvyko ir kitas sunkiasvoris „Scania“.

Visą dieną vyrai bandė perkrauti vežtus žuvies produktus ir patraukti vilkiką, tačiau nesėkmingai. Tad vilkiko vairuotojas pasiliko nakčiai saugoti krovinio.

Jis teigia, kad prie tos vietos, kur stovėjo krovininiai automobiliai, buvo sustatyti nukreipiamieji ženklai, taip pat įjungtas avarinis signalas. Vilkiko vairuotojas sako naktį pajutęs smūgį, kai į stovinčią „Scania“ trenkėsi mikroautobusas. Sužalojimų jis išvengė.

Kas kaltas dėl tragiškos avarijos – dėmesingumą kelyje praradęs latvis ar vilkiko vairuotojas netinkamai įspėjęs apie kliūtį kelyje, aiškinasi ekspertai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer