Alytuje – neįprasta gelbėjimo operacija: ant kranto stovėjęs vaikas verkė

Neįprasta ir laimingai pasibaigusi gelbėjimo operacija Alytuje. Pagalbos ranką ugniagesiams gelbėtojams teko tiesti į Dailidės ežerėlį įlūžusiam šuniui. Tiesa, ir labradorų veislės keturkojis pasirodė ne iš kelmo spirtas: atvykus gelbėtojams šuo dantyse laikė pagalį ir bandė lipti ant lūžtančio ledo.

Kartu su kitais smalsuoliais pirmadienio pavakarę alytiškis Žygimantas nuo kranto stebėjo neįprastą gelbėjimo operaciją. Apie penktą vakaro Didžiosios Dailidės ežerėlio vidury, maždaug dvidešimt–trisdešimt metrų nuo kranto, vandenyje blaškėsi įlūžęs labradoras.

Netrukus į nelaimės vietą atskuba Alytaus ugniagesiai. Gelbėtojas Almantas, su specialia įranga skuba prie šuns. 

Antradienį vyras prisipažįsta tuomet turėjęs dvi misijas – išgelbėti šunį, ir nuraminti mažametį keturkojo šeimininką. 

„Ant kranto stovėjo to šunelio mažasis savininkas. Tas vaikutis maždaug septynerių metų. Jis graudžiai verkė, nes ten jo augintinis, ir matė, kad jis neišsigelbėja. Kol kolegės nuėmė roges, aš per tą laiką priėjęs prie vaiko jį nuraminau šiek tiek, pasakiau, kad jį išgelbėsiu, ir viskas bus gerai. Jis pradžioje gal nelabai tikėjo“, – pasakoja ugniagesys gelbėtojas Almantas Kazlauskas.

Gyvūnas ne iš kelmo spirtas

Ugniagesys gelbėtojas sako, kad ir šuo pasitaikė ne iš kelmo spirtas. 

„Aš užšokau ant tų rogių, nušliaužiau iki to šunelio, padėjau jam užlipti, nors jau ir pats jis ten gelbėjosi, realiai pats lipo, nes kiekvienas skęstantis, tiek žmogus, tiek gyvūnas, griebiasi to šiaudo. Aš jam padėjau užlipti ir kolegos partįsė su pririšta virve. Tas šunelis ant kranto, tas vaikas pribėgo prie manęs. Apkabino, padėkojo“, – teigia A. Kazlauskas. 

„Žinokit parbėgęs ant kranto vėl pradėjo žaisti su tuo pagaliu dantyse, ir, atrodo, kad net niekas neįvykę buvo. Na, žaismingas labai“, – priduria ugniagesys. 

Kaip šuo įlūžo, gelbėtojas tik spėlioja. 

„Labai žaismingas, galėjo ir pats šoko, stvėrė, o tada pradėjo bėgti. Kadangi matosi toliau, ten ledo beveik nėra. O kiek gi jis sveria, iki trisdešimt kilogramų, o tada jau įlūžo, ir, matyt, bandė lipti iš to vandens, bet jau jam nepavyko“, – kalba A. Kazlauskas.

Tokia operacija – pirmoji 

Gelbėjimo operacija niekuo nesiskyrė nuo, pavyzdžiui, įlūžusio žmogaus gelbėjimo. 

„Gyvybė yra gyvybė, nesvarbu, gyvūnas tai, ar žmogus“, – teigia ugniagesys. 

Beveik trejus metus šį darbą dirbančiam gelbėtojui tai – pirma operacija, kai reikėjo gelbėti gyvūną. Kaip sako skyriaus vadovas, gelbėti gyvūnus jiems tenka nedažnai, bet rizikuoja gelbėtojai lygiai taip pat kaip gelbėdami ir žmones. 

„Į iškvietimą buvo išsiųstos dvi autocisternos – vienoje plaukikai gelbėtojai, kitoje – narų automobilis. Pajėgos, kad ir šunelio gelbėjimui buvo siųstos nemažos. Kadangi nežinai, kokia ta situacija“, – sako Dainius Motiejūnas. 

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja ir keturkojų šeimininkus, ir žvejus – pavasarėjant ledas itin plonas, tad lipti ant jo tikrai nevertėtų. Ledas neatlaiko jau net ir gyvūno svorio, ką jau kalbėti apie žmones.

www.tv3.lt

Site Footer