Anglijos lietuvis brutaliai nužudė tautietį: įvykdęs egzekuciją suvyniojo kūną į kilimą ir nuėjo miegoti

JK lietuvis pripažintas kaltu dėl savo draugo nužudymo. Jį jis mirtinai sumušė Harrogate mieste, kai žaidžiant šachmatais kilo konfliktas.

Nors 37 metų Vitalijus Koreiva neigė tyčia nužudęs savo draugą 41 metų metų Gracijų Balčiauską Harrogate esančiame bute, tačiau 15 d. prisiekusieji po tris savaites trukusio teismo proceso pripažino jį kaltu.

V. Koreivos lenkas draugas 39 metų Jaroslawas Rutowiczius, kuris praėjusių metų gruodžio 20 d. įvykusio konflikto metu taip pat buvo bute, buvo pripažintas kaltu dėl netyčinės žmogžudystės, bet išteisintas dėl tyčinio nužudymo.

Leedso karūnos teisme vykusio teismo proceso metu prisiekusiesiems buvo pranešta, kad tą savaitgalį trijulė jų bendrame bute girtavo, kai V. Koreiva puolė G. Balčiauską ir kelis kartus smogė jam kumščiu, spardė ir trypė jį kojomis.

Kai vyras merdėjo, J. Rutowiczius nufilmavo jį gulintį apsvaigusį ir kenčiantį skausmą, bet vis dar gyvą. Po užpuolimo, kai abu vyrai suprato, kad G. Balčiauskas yra nebegyvas, J. Rutowiczius išėjo nusipirkti alkoholio ir cigarečių, kaip įtariama, su aukos banko kortele ir V. Koreivos lieptas.

Vėliau buvo nustatyta, kad G. Balčiauskas patyrė daugybinių galvos ir kūno sužalojimų dėl bukos traumos, įskaitant šonkaulio lūžį, blužnies plyšimą, mėlynes ir kraujosruvas akyse. Jo vidaus organų sužalojimai buvo mirtini.

Vėliau suvyniojęs aukos kūną į kilimą V. Koreiva užmigo, o J. Rutowiczius nuėjo į prekybos centrą „Asda“, kur jį sėdint pastebėjo darbuotojas. Galiausiai būdamas prie prekybos centro J. Rutowiczius paskambino policijai ir pranešė apie incidentą.

Atvykę pareigūnai rado į kilimą suvyniotą G. Balčiausko kūną.

Teismui buvo parodyti sukrečiantys vaizdo įrašai, rasti J. Rutowicziaus telefone, kurie buvo padaryti gruodžio 20 d. 5 ir 7 val. ryto. Juose užfiksuota, kaip abu vyrai bando duoti pusiau sąmoningai aukai cigarečių ir ko nors išgerti. Vėliau policija aptiko ir aukos nuotrauką, kai ji buvo akivaizdžiai negyva ir suvyniota į kilimą.

Teisme kalbėjęs J. Rutowiczius sakė, kad norėjo iškviesti policiją, ir greitąją pagalbą, kai G. Balčiauskas dar buvo gyvas, tačiau V. Koreiva esą pagrasino nužudyti ir jį.

J. Rutowiczius teisme pasakojo, kad konfliktas įsiplieskė po to, kai pokštaudamas V. Koreiva nuskuto dalį G. Balčiausko plaukų, kai šis miegojo. Tada per šachmatų partiją su G. Balčiausku V. Koreiva supyko ir sudavė jam apie keturis smūgius į veidą.

V. Koreiva prisipažino kaltu dėl alternatyvaus kaltinimo netyčine žmogžudyste, nes mirtinai sumušė G. Balčiauską, kai buvo paveiktas alkoholio, tačiau neigė kaltinimus tyčine žmogžudyste, motyvuodamas tyčios nebuvimu ir mažesne atsakomybe dėl chroniškos alkoholio problemos, kuri, jo teigimu, paveikė jo mąstymą.

J. Rutowiczius neigė ir nužudymą, ir netyčinę žmogžudystę.

Teismas bausmių skyrimą jiems atidėjo iki nustatytos datos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer