Anyta Linai uždraudė net artintis prie mirusio sutuoktinio kapo: „Buvai ubagė, ubage ir dvėsi“

Neregėtas šeimos konfliktas. Į „TV Pagalbą“ kreipėsi neseniai vyro netekusi Lina. Našlė tikina, kad jos mirusio vyro mama neleidžia jai net nueiti prie vyro kapo. Negana to, anyta griežiasi iš Linos atimti ir visą po vyro mirties likusį turtą.

Lina su Rimu kartu pragyveno penkerius metus, iš kurių ketverius – santuokoje. Kartu su Rimu Lina būtų gyvenusi ir toliau, tačiau jį anksčiau laiko pasiglemžė širdies smūgis. Lemtingą dieną Lina buvo Vokietijoje, o vyro kūną bute rado jo motina.

„Dar tą naktį pašnekėjom iki pusės dvylikos, jis sakė, kad jam blogai, pasakiau, kad eitų gulti. Vėliau aš skambinau visiems, bet niekas iš jų nekėlė ragelio. O vat kai reikia turtą dalintis, tai visi puola“, – pasakojo Lina.

Moteris tikino, kad santykiai su anyta Stasele nebuvo geri nuo pat pradžių. Marti iškart kažkuo neįtiko, o po vyro mirties anyta pareikalavo, kad žmona išvis nedalyvautų laidotuvėse ir negadintų jai gedulo.

„Pasakė, sėdėk ten Vokietijoje, mes palaidosim. <…> Už penkių minučių paskambino vyro brolio žmona ir sako: „Linele, tu žinai, pasakyki PIN kodą Rimo kortelės, nes mums reikia drabužius nupirkti“. O aš kaip durnelė galvojau, kad jie tik drabužius nupirks, ir pasakiau aš tą kodą. <…> Bet mane apgavo. Pasiėmė kortelę ir visus šeimos pinigus nuėmė – ir atlyginimą jo, ir atsiskaitymus, viską“, – pasakojo Lina.

Bet pinigai pinigais – Liną labiausiai šokiruoja anytos elgesys ir gedėti tikrai nepadeda. Esą sunkiai protu suvokiamas elgesys prasidėjo nuo to momento, kai abi moterys susitiko laidojimo namuose. Įsiaudrinusi anyta net ėmė Liną tampyti už plaukų. Negana to, anyta Linai neleido savo vyrui net užmauti jų vestuvinio žiedo. Ir tai – dar ne viskas.

„Ji persisvėrė per mano vyro karstą ir sako: „Sterva, atiduok žiedą, kur aš tau padovanojau 50-mečio proga“. Aš sakau: „O tai kokiu tikslu aš turiu jums atiduoti, gi jūs man jį dovanojot?“. O ji sako: „Tai ir nusprok tu tą žiedą nešiodama“, – sunkiai protu suvokiamą anytos elgesį apibūdino Lina.

Nuo Linos vyro laidotuvių praėjo vos keli mėnesiai, o kita pusė kalba tik apie turtus – ką vyras užgyveno, ką turėjo. Visą Rimo turtą nori pasiimti jo motina ir Linai nepalikti nė cento. Ir ne tik Linai, bet ir Rimo sūnui iš ankstesnių santykių. Esą dabar anyta jo nebelaiko savo anūku.

„Šešiolika metų buvo anūkas, o dabar liko benkartas. Tai palaukit, jis gi nėra kažkoks šuniukas – jeigu tėvas mirė, tai vaikui gi priklauso. Aš tai tikrai nieko prieš. Va sudėjau brangius likusius tėvo daiktus ir atidaviau jo sūnui“, – pasakojo Lina.

Rimas butą, kuriame gyveno kartu su Lina, įsigijo dar prieš santuoką, todėl anyta mano, kad Lina neturi nė menkiausios teisės jame gyventi. Lina pasiruošusi išsikraustyti iš buto, jeigu anyta atneš paveldėjimą įrodančius dokumentus.

„Aš tai to turto nenoriu. Jeigu man nepriklausys, tai tegul pasiima“, – tikino Lina.

Tiesa, dar yra ir sodas. Anot Linos, tai yra jau bendra jungtuvių nuosavybė, tačiau Rimo motina pareiškė, kad nori iš Linos atimti ir sodą, ir net likusį automobilį.

„Ji nori visko“, – tikino Lina ir pridūrė, kad ją vyro motino juodina net policijai.

Negana to, Linai anyta net neleidžia atnešti gėlių ant Rimo kapo. Vos tik Lina nuneša naujas gėles, anyta pasirūpina, kad jų ant kapo nebeliktų.

„Vakar nuvežiau, užvakar nuvežiau – viską numeta. Vakar atėjo kapų sargė ir sako: „Kam tu dedi, gi vis tiek numes“. O tuo tarpu jos gėlės jau visos nuvytusios yra. <…> Jeigu tu negali prie savo vyro kapo ateiti, tai čia yra kažkas baisaus“, – pasakojo Lina.

Išklausiusi Linos istoriją Sandra Žutautienė nusprendė pasikalbėti ir su kita puse – Linos anyta Stasele. Iš pradžių, kol nematė Linos, Stasė su Sandra kalbėjo maloniai, bet vos tik išvydo Liną iškart ėmė šaukti ir vyti moterį iš namų.

„Aš gražiuoju pasakiau, kad jos nenoriu. Ji man nebe marti, ji man svetima. <…> Eik lauk. Tavo vyras buvo, kol gyvas buvo, o kai mirė, ta čia mano sūnus“, – tikino Stasė.

Anyta tvirtina, kad Lina nemylėjo jos sūnaus ir jai jis buvo reikalingas kaip darbinis arklys. Moteris tiesiai šviesiai pripažino, kad nori sūnaus buto, kuris Linai, anot jos, nepriklauso. Lyg to būtų negana, Stasė rėžė, kad tol, kol ji bus gyva, nieku gyvu Linai neleis lankyti sūnaus kapo.

„Jos vyras buvo gyvas, jinai jo gyvo nemylėjo. <…> Nieko nenoriu prie to kapo. Aš viena laidojau, aš viską. Ne, prie kapo neprieis. <…> Ubage buvai, ubage ir dvėsi“, – pagiežos Linai neslėpė Stasė.

Kaip baigėsi dviejų moterų konfliktas? Ar pavyko užkasti karo kirvį?

Visą konfliktą ir jo baigtį žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio viršuje.

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite darbo dienomis 16:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKTE ČIA:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer