Apmaudžiau nebūna: Baciuškai Dakaro čempiono vardas išsprūdo paskutiniuose kilometruose

Sekmadienį lietuviai laukė istorinio momento – prestižiniame Dakaro ralyje T4 motobagių klasėje dėl čempiono vardo varžėsi Rokas Baciuška. Ilgą laiką bendros įskaitos lyderiu buvęs lietuvis lyderio poziciją itin apmaudžiai užleido paskutiniuose kilometruose. Vis dar nepatvirtintais duomenimis, R. Baciuška galutinėje įskaitoje liko antras ir iškovojo vicečempiono titulą.

Iki finišo likus 20 km R. Baciuškos motobagis sustojo, o tai jam kainavo apie 20 min. itin brangaus laiko ir Dakaro čempiono titulą.

Prieš paskutinį greičio ruožą R.Baciuška turėjo 3 min. 24 sek. pranašumą prieš 18-metį Dakaro debiutantą lenką Eryką Goczalą. Po 102 km tą persvarą buvo padidinęs iki 5 min., tačiau paskutiniai 34 km tapo lemiami – lietuvio tempas krito, jis buvo sustojęs, o kai pajudėjo, jau buvo per vėlu susigrąžinti persvarą.

Ralyje triumfavo 18-metis lenkas Erykas Gonczalas.

Nors po finišo atrodė, kad R.Baciuška bendroje įskaitoje užims trečią vietą, nes jį 29 sek. aplenkė lenkas Marekas Goczalas, tačiau kiek vėliau M.Goczalas gavo 2 minučių baudą ir R.Baciuška bendroje įskaitoje pakilo į antrą vietą.

Praėjusiais metais Dakare lietuvis T4 motobagių įskaitoje liko trečias, tad šių metų pasiekimas Rokui naujas karjeros rekordas.

2023 m. R. Baciuška laimėjo net 3 iš 15 greičio ruožų (pernai laimėjo 2).

Tuo metu keturračių klasėje Laisvydas Kancius paskutiniame greičio ruože buvo greičiausias ir pelnė etapo nugalėtojo vardą. Galutinėje Dakaro keturračių įskaitoje klaipėdietis užėmė septintąją vietą.

Šiuo metu sunkvežimių klasėje Dakaro finiše varžosi Vaidotas Paškevičius, bagių klasėje – Tomas Jančys, automobilių klasėje finišo siekia Gintas Petrus.