Apsimetė pareigūnais ir apiplėšė: ar gali nežymėtas policijos automobilis stabdyti naktį?

Nusikaltėliai pasitelkia įvairius būdus, kuriais siekia jus apiplėšti. Pasitaiko situacijų, kai asmenys bando apsimesti policijos pareigūnais ir ketina sustabdyti jūsų vairuojamą automobilį. Policijos atstovai įspėja gyventojus ir vardija, kuriais atvejais geriau nestoti, be to, primenama, ar pareigūnai su nežymėtais automobiliais gali stabdyti vairuotojus tamsiu paros metu.

Kaip neseniai buvo skelbta, prieš mėnesį Ukrainos pilietis kreipėsi į policiją dėl to, kad kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai asmenys, apsimetę policijos pareigūnais ir panaudoję ginklą, sustabdė jo vairuojamą automobilį ir pagrobė rankinę.

Ukrainiečio teigimu, su savimi jis vežėsi didžiulę pinigų sumą – 12 milijonų grivinų (daugiau nei 300 tūkstančių eurų).

Pareigūnai gavo informacijos, kad nusikalstamoje veikoje dalyvavę asmenys Klaipėdos link judėjo trimis automobiliais – BMW, „Audi“ ir „Volkswagen Transporter“, o jų paieškai pasitelktos gausios policijos pajėgos.

Buvo žinoma automobilių judėjimo kryptis, todėl policijos ekipažas parengė pasalą keliose Klaipėdos vietose.

Vienoje iš jų pavyko sustabdyti BMW automobilį ir asmenys skubiai buvo guldomi ant žemės, jiems surakintos rankos.

Apieškojus sulaikytojo automobilį, bagažinėje rastas elektrinis suktuvas, valstybiniai automobilio numeriai ir vaistinėlė. Pareigūnė spėjo, kad policijos pareigūno uniforma įtariamasis galėjo atsikratyti, arba ji liko kitame sustabdytame automobilyje.

Galiausiai Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai operatyviai nustatė plėšimu įtariamus asmenis.

Ar gali vairuotojus stabdyti nežymėtas policijos automobilis tamsiu paros metu?

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kad vairuotojai turi įsidėmėti, kas stabdo jų automobilį tamsiu paros metu.

„Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnas, stabdydamas transporto priemonę, turi vilkėti uniformą su šviesą atspindinčiais elementais (vilkėti specialiąsias liemenes, mūvėti rankogalius ar turėti kitų šviesą atspindinčių elementų). 

Patrulis turi būti sudarytas ne mažiau kaip iš dviejų policijos pareigūnų, turinčių specialiomis spalvomis nudažytą ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtą motorinę transporto priemonę, ir stabdyti transporto priemonę šviečiančia reguliuotojo lazdele arba šviesą atspindinčiu skrituliu, įjungęs patrulinės motorinės transporto priemonės mėlynos ir (arba) raudonos spalvos švyturėlius“, – kalbėjo J. Liutikienė.

Tai reiškia, kad pareigūnai, naudodami nežymėtas transporto priemones, stabdyti vairuotojus gali tik išskirtiniais atvejais. Pavyzdžiui, vykdant specialias priemones, reaguojant į rezonansinius įvykius, kai yra būtinasis reikalingumas tai daryti.

Štai ką turite žinoti

Policijos atstovai dar kartą primena vairuotojamas, ką reikėtų atsiminti, kad nepatektumėte į bėdą. Teigiama, kad policijos pareigūnas dėvi tarnybinę uniformą (yra uniformuotas) ir stabdo transporto priemonę šiais būdais:

  • duoda signalą lazdele;
  • arba moja skrituliu su raudonu atšvaitu skersai judėjimo krypties;
  • arba per garsiakalbį liepia sustoti.

Reikalavimas sustabdyti transporto priemonę taip pat gali būti išreiškiamas įjungus specialiomis spalvomis nudažyto ir policijos ženklu pažymėto automobilio švieslentę su užrašu „STOP POLICIJA“ arba „STOP“.

Kaip elgtis, jei stabdantis asmuo kelia pagrįstų įtarimų, kad jis nėra policijos pareigūnas:

  • nesustokite;
  • nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112;
  • informuokite operatorių dėl kilusio įtarimo, nurodykite savo važiavimo vietą ir kryptį.
  • klausykite operatoriaus nurodymų;
  • skambindami nepamirškite laikytis Kelių eismo taisyklių;
  • jei važiuojate ne vienas, geriausia, kad skambintų keleivis.

Pastebima, kad tamsiuoju paros metu policijos pareigūnai (pagal rekomendacijas) transporto priemones stabdo apšviestuose kelio ruožuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer