Apžvelgė pusryčių ir pietų kainas Palangoje: skirtumai atima žadą

Nors lietuviškai vasarai būdingi orai niekur trauktis nežada, žmonės ir toliau traukia į Palangą. Atostogų metu retai kada norisi suktis prie puodų, tad atvykę į šį kurortinį miestą poilsiautojai ieško vietų, kuriose galėtų skaniai ir nebrangiai pavalgyti. Naujienų portalas tv3.lt palygino pusryčių ir pietų kainas aibę turistų pritraukiančioje J. Basanavičiaus gatvėje.

Garsiausioje Palangos gatvėje gausu restoranų, kavinių skambiais užrašais, kviečiančių miesto svečius ir poilsiautojus užeiti ir pasimėgauti maistu.

Dauguma jų nuo ankstyvo ryto siūlo pasižvalgyti po tos dienos siūlomus pusryčių meniu. Kainos kiekvienoje maitinimo vietoje skirtingos, tačiau retas patiekalas yra pigesnis nei 5 eurai.

Pavyzdžiui, restorane „1925“ pigiausias pusryčių patiekalas – omletas. Jo kaina 5 eurai. Už papildomą mokestį šalia jo patiekiami ir priedai: sūdyta lašiša papildomai kainuos 3 eurus, o šoninė – 2 eurus. Lietiniai ir varškėčiai atsieis po 7 eurus, o brangiausias pusryčių patiekalas – Benedikto kiaušinis – 8-10 eurų, priklausomai nuo to, ar šalia bus patiekta sūdyta lašiša, ar šoninė.

Pusryčių meniu siūlo ir „Čagino“ restoranas. Tiesa, pasirinkimas čia nėra gausus. Galima pasirinkti kiaušinienę arba omletą, kurie kainuos 4 eurus 50 centų, o greta jų galima pasirinkti ir daržovių arba šoninės už 2 eurus, lašišos – už 3 eurus 50 centų. Antrasis patiekalas pusryčių meniu šiame restorane – apkepta grikių košė su spirgučiais po traškia tešlos plutele. Jo kaina – 6 eurai 50 centų.

Netoli Palangos tilto įsikūręs „PJazz“ restoranas. Pusryčių meniu čia platesnis – galima pasirinkti iš 6 patiekalų. Tiesa, pusryčių kaina čia kiek brangesnė. Kepti kiaušiniai be garnyro kainuoja 8 eurus 70 centų, o pasirinkus skrudintą šoninę šalia – 9 eurai 50 centų. Plėšyta kiaušinienė kainuoja 8 eurus 90 centų, Benedikto kiaušiniai – 9 eurai 50 centų, omletas su kumpiu, sūriu ir pomidorais – 9 eurai 50 centų. Lengvesnio maisto mėgėjams siūlomi naminiai virti varškėčiai, kurių kaina – 7 eurai 80 centų, taip pat ir kepti varškėtukai su grietine ir vyšnių padažu – 8 eurai 70 centų.

Kiek toliau nuo J. Basanavičiaus gatvės įsikūręs poilsiautojų pamėgtas kultūros baras „Kablys+Jūra“, kur poilsiautojai neretai atvyksta papusryčiauti. Pusryčių meniu siūlomi penki patiekalai: naminė granola su šviežiu jogurtu – 7 eurai, skrebutis su lašiša – 9 eurai, Benedikto kiaušiniai su lašiša – 10 eurų, o su šonine – 9 eurai. Taip pat už 8 eurus siūlomi ir varškėtukai.

Pietūs

Dauguma J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių kavinių siūlo dienos pietus, kurių kaina svyruoja nuo 6-7 eurų.

Pavyzdžiui, savitarnos kavinėje „Cepeliniškės“ dienos pietūs kainuoja 6-7 eurus. Kaip nurodyta meniu, du vienetai cepelinų su varške arba mėsa kainuoja 6 eurai 90 centų.

O norint atskirai nusipirkti šaltibarščių teks sumokėti dar 4 eurus. Su jais pasirinkus papildomai bulvių – 5 eurus.

Kavinėje „Sutema“ dienos sriuba kainuos 3 eurus, šaltibarščiai – 4 eurus 50 centų. Greta sriubos siūloma pasirinkti cepelinus, kurie kainuoja 6 eurus 50 centų, kiaulienos kepsnį už 7-9 eurus ar šašlyką 9-9.50 eurų.

Kavinėje-restorane „Vila Gražina“ dienos pietūs atsieis 6 eurus. Kaip pavyzdys, už šią sumą galėtumėte įsigyti pomidorų sriubą su ryžiais ir vištiena, taip pat ir salotas su vištiena.

6 eurus dienos pietūs kainuos ir „Pajūrio žibinte“. Už juos bus galima suvalgyti dienos sriubą ir kartu pasirinkti lašišą, kotletą ir kiaulienos kepsnį.

Aukščiau jau minėtame restorane „1925“ pietums siūloma dienos žuvis atsieis 12-15 eurų. Dienos sriuba – 4 eurus. Vadinasi, dienos pietūs iš tos dienos meniu čia gali kainuoti net 16-19 eurų.

Ne visos maitinimo įstaigos siūlo dienos pietus

Visgi toli gražu ne visos Palangos kavinės ir restoranai įstaigos siūlo dienos pietus.

Štai šalia kavinės „deCuba“  prie įėjimo pastatytas poilsiautojus kviečiantis užeiti ir pasimėgauti austriškų naminiais mėsos kukuliais su bulvių piure ir grietinėlės padažu už 13 eurų. Tikri gurmanai kviečiami paragauti lėtai troškintų jaučio žandų baravykų ir grietinėlės padaže su bulvių piure už 17 eurų.

„Kablys+Jūra“ pietums siūlo gazpacho sriubą už 6 eurus ir šaltibarščius už 5 eurus. Karštajam patiekalui galima rinktis iš trijų patiekalų: glazūruotų kiaulienos šonkauliukų (17 eurų), aluje troškintų dešrelių (15 eurų), šnicelio (14 eurų). Vadinasi, šiame restorane už du patiekalus galite sumokėti nuo 19 iki 23 eurų.

„PJazz“ pigiausio antrojo patiekalo, Kijevo kotleto kaina – 9 eurai 50 centų, brangiausio, pipirinio didkepsnio kaina – 23 eurai. Sriubos čia kainuoja nuo 5 iki 9 eurų 50 centų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer