Armonaitė atkirto Karbauskiui: „Dialogas ultimatumais yra nevykdomas“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad frakcija į bendrą Seimo salę su valdančiaisiais grįš tuo atveju, jei iš pavasario sesijos darbų sąrašo bus išbraukti civilinės sąjungos ir narkotikų dekriminalizavimo klausimai. Į šį pareiškimą sureagavusi Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė teigia, kad siekiant dialogo, ultimatumų kelti nereiktų.

Pirmadienį parlamentinių partijų atstovai susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda aptarti sklandaus darbo Seime galimybių. Jo patarėjo Povilo Mačiulio teigimu, tikėtina, kad nuo antradienio opozicija ir valdantieji posėdžiaus vienoje Seimo salėje.

„Susitikimas nuteikė pakankamai optimistiškai, nes opozicija,pakankamai argumentuotai kalba apie infliacijos poveikio mažinimo priemones, kurias būtina svarstyti. Prezidentas su tokia nuomone sutinka. Na, valdantieji galbūt ieško formų, kaip geriausia būtų ne pavienes iniciatyvas svarstyti, o galbūt per darbo grupes, įtraukiant ir Vyriausybę, ieškoti bendrų pozicijų, kurios labiausiai tiktų spręsti šitą problemą“, – pirmadienį žurnalistams sakė P. Mačiulis.

Vis dėlto Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad pirmiausia valdantieji turi pažadėti, kad šioje sesijoje nebus svarstomi įstatymai, „kurie neturi nieko bendro su Lietuvos žmonių interesais“.

„Tai tokiu atveju mūsų frakcija iškart būtų Seimo salėje“, – pabrėžė R. Karbauskis.

„LVŽS kelia klausimus dėl to, kad darbotvarkėje dabar tikrai neturėtų būti narkotikų dekriminalizavimo ir civilinės sąjungos klausimų, nes tai yra ne pirmo būtinumo klausimai. Jeigu kalbėtume apie kitus dalykus, tai visi matome interesą, kad būtų darbas Seime, nes savivaldos įstatyme yra [būtini sprendimai], kuriuos reikia priimti. Yra antiinfliacinės priemonės, yra infliaciją kompensuojančių priemonių priėmimas.Tai yra sprendimai, kurių reikia Lietuvos žmonėms.

Mes tikrai nesame nusiteikę tam darbui trukdyti. Paprasčiausiai nesuprantame, kodėl valdančioji dauguma šiandien renkasi prioritetu visai ne tai, kas svarbiausia Lietuvos žmonėms“, – patvirtino LVŽS lyderis.

Žurnalistams pasiteiravus Laisvės partijos lyderės Aušrinės Armonaitės, kaip vertina R. Karbauskio keliamus reikalavimus, ji pirmiausia akcentavo, kad praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Radai pateikė ratifikuoti Stambulo konvenciją.

„Štai kariaujanti su Putino režimu šalis, esanti viduryje karo veikia, gali priiminėti žmogaus teisių klausimus, o mes, sakykime, kad manome, kad dabar yra ne metas. Tai žmogaus teisių klausimams laikas gali būti visada tinkamas. Deja, kartais galime ir pavėluoti. Tai nevėluokime“, – nurodė ji.

Tačiau A. Armonaitės tvirtinimu, Seimo pavasario sesijoje atsisakyti civilinės sąjungos ir narkotikų dekriminalizavimo klausimų neketinama.

„Jeigu mes siekiame dialogo Seime, tai dialogas ultimatumais yra nevykdomas. Jeigu yra suformuota Vyriausybė ir valdančioji koalicija, kuri veikia, tai ji ir dirba, ir neša svarbius koalicijos partneriams projektus.

Jeigu LVŽS nori formuoti valdančiąją koaliciją, ji gali bandyti tą daryti ir tada spręsti jų prioritetinius klausimus. Bet esmė juk yra ne apie tai. Esmė yra apie tai, kad sprendimai būtų priimami, reformos įvyktų. Tiesa sakant, dėl Seimo nesusirinkimo ir nepatvirtintų darbotvarkių yra ir pokyčių, kurias pati Vyriausybė yra atnešusi susisiekimo, teisingumo, ekonomikos srityse. Tai mums reikia, kad tas darbas funkcionuotų. Norėtųsi, kad opozicija dalyvautų“, – nurodė ji.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer