Artėja itin stipri magnetinė audra: pasižymėkite 4 dienas

Magnetinės audros – tai galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, kurie turi poveikį ne tik Žemei, tačiau ir žmogaus savijautai. Jau visai netrukus, viena jų smogs ir gegužės 23– 26 dienomis. Ši magnetinė audra truks gerokai ilgiau nei įprasta, net keturias dienas.

Kaip teigiama „Meteoagent“ interneto svetainėje, viena stipriausių magnetinių bangų gegužės mėnesį įvyks 23– 26 dienomis.

Gegužės 24 d. magnetinės audros indeksas pasieks aukščiausią piką, net penkis balus, likusiomis dienomis indeksas vertinamas 4 balais. Vėliau magnetinės audros poveikis bus jaučiamas mažiau, jos indeksas nukris iki dviejų balų.

Sužinokite, kaip galite apsaugoti save nuo jos poveikio.

Kaip apsisaugoti?

Nors sakoma, kad magnetinės audros kelią pavojų žmonių sveikatai, tačiau mokslininkai nėra linkę priimti vieningos nuomonės. Tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tie, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija, atvirkščiai, jis ima kristi.

Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer