Atsargos majoras įspėja lietuvius pasiruošti atsargų ilgesniam karui: trys paros tik savaitgalio piknikas, savaitė per mažai

Vakarams vis garsiau kalbant apie galimo karo su Rusija grėsmę, NATO šalys – tarp jų ir Lietuva – ima skatinti savo visuomenes ruoštis. Tiesa, anot išgyvenimo kursus vedančio atsargos majoro Alberto Daugirdo, mūsų valdžia vis dar stengiasi negąsdinti žmonių. Pasak buvusio kariškio, kampanija „LT72“, aiškinanti, kaip pasiruošti trims paroms, yra klaidinanti, nes karo atveju be valstybės paramos gali tekti išgyventi net kelis mėnesius.

Atsargos majoras Albertas Daugirdas džiaugiasi, kad tiek Lietuva, tiek kitos NATO šalys pagaliau bunda iš gilaus miego ir pradeda suvokti karo grėsmę – tiesa, visi skirtingu tempu. Lietuviai, kurių nemaža dalis vis dar kaltina aukščiausius šalies politikus panikos kurstymu, esą jau seniai turėjo galimybę matyti Rusijos grėsmę iš arti, tačiau pagaliau praregėjo ir tolimesnių valstybių lyderiai.

„Didesnė NATO šalių lyderių dalis paskelbė – ruoškitės, visuomene. Vokietija piliečiams pasakė būti pasiruošusiems be valstybės paramos išgyventi mėnesį. Mėnuo maisto, 2 savaitės vandens, 10 tūkstančių eurų kišenėje. <...>

Mūsų valstybė, per tą pačią civilinę saugą, nuo 2014 metų vysto filosofiją – būkite pasiruošę trims paroms, 72 valandas. Pretekstas tik toks – negąsdinti visuomenės. Teko dalyvauti konsultuojant to puslapio kūrimą ir panašiai, ir mes sakėme, kad negeras pavadinimas, negera trukmė. Trys paros, kaip aš sakau, yra savaitgalio piknikas“, – teigė A. Daugirdas.

Pasiruošti reikėtų net keliems mėnesiams
Anot išgyvenimo kursus dabar vedančio buvusio kariškio, net pasiruošimas savaitei yra per mažas. A. Daugirdas kaip pavyzdį pateikia Švediją, kuri visai neseniai savo piliečius paskatino apsirūpinti net 3 mėnesiams – be valstybės paramos.

„Grįžtant prie mūsų, nuo sovietmečio buvo mobilizaciniai maisto rezervai – grūdų, cukraus, druskos. Pagal įstatymą priklauso turėti valstybinį rezervą. 2 metus apie tai tylima ir neužduodami klausimai tinkamiems pareigūnams – o kas su mūsų mitybos rezervu?

Ginklai, visa kita jau išeksploatuoti. Mes žinome, ar turime ar neturime. Bet kaip padėsite visuomenei – degalų atsargos, maisto atsargos ir panašiai? Jums pasakys, kad atnaujino ir atšviežino sistemą, ir padarė ją modernią“, – kalbėjo atsargos majoras.

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Albertu Daugirdu žiūrėkite straipsnio pradžioje.
„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

www.tv3.lt

Site Footer