Atsisako kariauti už Putiną – 500 buriatų iššoko iš autobuso, kai juos vežė į Ukrainą

Ukrainiečiai amerikietiškomis sistemomis HIMARS galingai smogė dideliam okupantų amunicijos sandėliui okupuotoame Chersone. Taiklūs smūgiai, panašu, kelia vis didesnę baimę rusų karių gretose – skelbiama, kad okupantų kariai masiškai bando išvengti siuntimo kariauti į Ukrainą, šoka pro į Ukrainą vežančių mašinų langus, moka tūkstantinius kyšius. Baltarusijos karininkai perspėja į karą nepulti ir Lukašenką – kuris jau ėmė svaičioti apie neva Vakarų planuojamą Rusijos puolimą per Baltarusiją. Lukašenką į karą įtraukti bandanti, pati ryškių pergalių nepasiekianti Rusija tęsia civilių žudymą – šį kartą nusitaikė į Mykolajivą, smogė medicinos įstaigoms ir gyvenamiesiems namams.

Neįtikėtinas sprogimas vakar vėlai vakare tikrąja ta žodžio prasme sudrebino Naująją Kachovką:

„Brolau, žiūrėk kaip pas mus sprogo. Tuoj bus sprogimas… Brolau, sprogo langai, stiklai byra, viskas byra… beprotiškas sprogimas.“

Anot Kyjivo, sprogo ne bet kas, o didžiulis okupantų amunicijos sandėlis Chersono srityje. Rusų čia akivaizdžiai netrokštantys vietiniai neslepia džiaugsmo.

Ukraina skelbia į sandėlį pataikiusi amerikietiškomis sistemomis HIMARS. Dar ilgai tęsėsi ten buvusios amunicijos sprogimai. O Rusija, kaip įprasta, suskubo neigti gavusi smūgį į karinį objektą. Ir paskelbė, kad Naujojoje Kachovkoje vis sproginėja salietros trąšų sandėlis.

V. Zelenskio patarėjas sprogimus laikinai okupuotose teritorijose, ypač pietuose, vadina pradžia žadėtos deokupacijos. Esą pirma rusų pozicijas iškeps vakarietiškomis raketomis ir sviediniais, o vėliau ten ateis Ukrainos kariai.

„Iš viso daugiau nei 30 smūgių sudavėme per paskutines kelias paras. Kaip matai, ir Strelkovas, ir Sladkovas ir visa kita gauja cypia, kad siaubas. O siaubas dėl to, kad šiam ginklui negalima pasipriešinti“, – sako V. Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

O Rusai toliau žudo civilius. Šį kartą smarkiai smogė Mykolajivui. Pataikė į dvi medicinos įstaigas ir gyvenamuosius namus:

„Prasidėjo eilė sprogimų. Pasislėpėme tarp sienų į koridorių prie durų. Ten sienos storis gal 1–1,2 m. labai senas namas. Galvojome bus saugu. Bet langų šukės sužeidė.“

Mykolajivo srities gubernatorius skelbia, kad nugriaudėjo daugiau nei 20 sprogimų. Rusai sužeidė 12 žmonių.

Daugėja aukų ir Časovy Jare, kur daugiabutį rusai raketų smūgiais sugriovė dar savaitgalį. Atkasę daugiau nei du trečdalius griuvėsių gelbėtojai skelbia, kad aukų skaičius jau pasiekė kone keturias dešimtis.

Ir viso to akivaizdoje Kremlius toliau meluoja. Aiškindamas, kodėl Putinas įsakė okupuotose teritorijose lengviau suteikti Rusijos pilietybę.

„Speciali karinė operacija juk nenukreipta prieš ukrainiečius. Ji nukreipta prieš režimą. Ir tuo pat metu daug ukrainiečių tikrai nori tapti Rusijos piliečiais“, – tikina Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Tuo metu pats rusų autoritarinis lyderis kitą savaitę žada aplankyti Iraną – režimą, remiantį terorizmą. Apie planuojamą Putino vizitą Kremlius paskelbė netrukus po to, kai JAV žvalgyba atskleidė, kad terorizmą remiantis Iranas – ginklais parems ir Rusiją.

„Mūsų informacija rodo, kad Irano vyriausybė ruošiasi perduoti Rusijai kelis šimtus bepiločių. Taip pat karinių dronų artimiausiu metu. Turima informacija taip pat rodo, kad Iranas ruošiasi treniruoti rusų pajėgas naudoti šiuos orlaivius. Ir pirmos pamokos turi prasidėti dar liepos pradžioje“, – teigia Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas Jake’as Sullivanas.

O tai tik dar vienas patvirtinimas, kad rusams jau Ukrainoje trūksta ir ginklų, ir patrankų mėsos. Štai žudikų Buriatų žmonos skundžiasi, kad jų vyrai niekaip negrįžta namo:

„Priešakinėse pozicijose beveik 5 mėn. Kariai išsekę morališkai ir fiziškai.“

Leidinys „The Insider“ skelbia, esą jau maždaug 500 buriatų atsisakė kariauti Ukrainoje. Esą jie nutraukia sutartis ir net šoka pro autobusų langus, kai juos veža į Ukrainą.

Apie panašius bandymus išsisukti nuo pražūties Ukrainoje pasakoja ir patys okupantai Ukrainos saugumo perimtuose pokalbiuose:

„Daug žmonių parašė raportus. Juos sukrovė į sunkvežimius. Neva veš į oro uostą ir siųs namo. Ir uždarytuose sunkvežimiuose vežė į Ukrainos pusę. Jie pakeliui suprato, ir pradėjo šokinėti iš mašinų.“

Okupantai skundžiasi, esą norintys išvengti tarnybos moka kyšius nuo kelių iki 20 tūkst. dolerių.

Putinas į karą bando įtraukti ir Lukašenką. Šis sveikindamas karo mokyklų absolventus ir karininkus pareiškė, neva Vakarai planuoja užpulti Rusiją.

„Mes tai detaliai vakar aptarėme su Rusijos prezidentu – kuriami strateginiai planai pulti Rusiją. Pagrindinė smūgio kryptis – istorija kartojasi – per Ukrainą ir Baltarusiją“, – kalba Baltarusijos neteisėtas prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

Nežinia, kiek salėje esančių karininkų tiki Lukašenkos paistalais, bet britų dienraštis „Express“ skelbia, kad atviru laišku į Baltarusijos neteisėtą prezidentą kreipėsi aukšto rango karininkai iš šalies Specialiųjų pajėgų. Karininkai esą ne tik pasmerkė Putino karą Ukrainoje, bet ir perspėjo Lukašenką nežengti į Ukrainą, nes tai būtų mirties nuosprendis Baltarusijai.

Ukrainiečiai, žinoma, galimai baltarusių karių įsiveržimui ruošiasi. Internautai jau dalinasi įrašu, kuriame matyti, kaip prie sienos su Baltarusija Ukrainos kariai minuoja strategiškai svarbius kelius ir pakeles, geležinkelių bėgius.

O kad Ukrainos kariams netrūktų pinigų ginklams – pasistengė ir 10-metė ukrainietė Valerija Ježova. Jaunoji pasaulio šaškių čempionė gatvėje žaisdama su praeiviais surinko 21 tūkst. grivinų fondui, remiančiam Ukrainos kariuomenę. Tai yra beveik 700 eurų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer