Audra nusiaubė Lenkiją – vėjo greitis siekė net 101 km/val., nuplėšti namų stogai, išvartyti medžiai

Lūžę medžiai, apgadintos geležinkelio linijos, užtvindyti keliai ir aikštės, net nuplėštas prekybos centro stogas – tai antradienį vakare ir trečiadienį naktį per Lenkiją praūžusios audros padariniai. Blogiausia padėtis buvo Silezijoje. Dviejose apskrityse – Rybniko ir Raciboržo – ugniagesiai gelbėtojai sulaukė kelių šimtų iškvietimų.

Trečiadienio vakare ir naktį per pietų ir rytų Lenkiją perėjo audros frontas. Lietų ir gūsingą vėją šen bei ten lydėjo ir kruša. Ypač pavojinga buvo Rybniko, Raciboržo ir Žorų apylinkėse, skelbia Lenkijos portalas onet.pl.

 

Prireikė šimtų savanorių

Silezijos ugniagesiai gelbėtojai užregistravo daugiau kaip 1 100 įvykių po regioną užklupusių audrų. Smarkūs vėjai nuplėšė 15 pastatų stogų ir apgadino beveik 150 pastatų. Informacijos apie sužeistus žmones nėra.

Daugelyje regiono vietų nuvirtę medžiai užtvėrė kelius, ugniagesiai dirbo juos šalindami. Raciboržo rajone audros padariniams šalinti buvo pasitelkti beveik 39 savanorių ugniagesių ir valstybinės priešgaisrinės tarnybos padaliniai – iš viso per 200 žmonių. Raciboržo seniūnas Grzegorzas Swoboda prieš vidurnaktį įvertino, kad situacija kontroliuojama.

20–21 val. vėjo greitis siekė 101 km per valandą.

Rybniko apskrityje vietomis neliko elektros, vandens, nuplėšti namų stogai.

„Atrodo kaip uraganas arba viesulas“, – socialiniuose tinkluose rašė vienas liudininkas.

www.tv3.lt

Site Footer