Austėja po kelionės su „Bolt“ pavežėju patyrė šoką: „Sakė, kad aš jį labai jaudinu“

Vis daugiau moterų šalyje prabyla apie pavežėjų seksualinį priekabiavimą. Esą programėle išsikvietus transporto priemonę, vairuotojai nesikuklina ir ima merginas kviesti į svečius, mėgina paliesti ir net neišleisti iš automobilio.

Vienos vilnietės istorija šokiruoja dar labiau, esą pavežėjas užsienietis nusivežė ją prie ežero ir ten tiesiai šviesiai pareiškė, kad nori turėti intymių santykių ir net pradėjo įkyriai kabinėtis.

Vienoje viešoje feisbuko grupėje diskusijų audrą sukėlė moters įrašas apie patirtą seksualinį priekabiavimą. O priekabiavo pavežėjimo paslaugomis užsiimantis „Bolt“ vairuotojas iš užsienio Asifas:

„Bevažiuojant jis pradėjo kalbėti rusų kalba, kaip jam norisi sekso, kad jis mėgsta seksą ir panašiai, atsakiau, kad aš paslaugų neteikiu ir pasiūliau kreiptis tiesiogiai į stotį.“

Tiesa, istoriją pasakojanti moteris prisipažįsta buvusi neblaivi, tačiau teigia jokių pažinčių su pavežėju nenorėjusi. O šis vėliau esą pradėjo ją tempti į šalia buvusius krūmus. Pasprukusi moteris iškvietė policiją.

Ir pasirodo, tokių ar panašių istorijų, kuomet pavežėjais dirbantys vyrai, peržengdami ribas, kabinėjasi prie klienčių – nors vežimu vežk. Moterys dalijasi savo patirtimi.

Viena kaunietė net telefonu užfiksavo, kaip vairuotojas kviečia ją pas save į namus, žarsto komplimentus, liečia: „Mažute, tu labai graži, tau reikia būti žvaigždei… Tu graži, tu faina. Kur per lietų eisi? Neik niekur, varom pas mane, pavalgysim skaniai.“

„Atvažiavo Sigitas, man atrodo, su trečiu BMW pilku. Ir tik įsėdus iškart jis mane pradėjo girti, kaip gražiai atrodau, nu visokius komplimentus. Tada sako, kur tu čia per lietų būsi, gal važiuojam pas mane pavalgyti?“, – pasakoja keleivė Austėja.

Toliau pokalbis klostėsi taip: „Kavytės išgert gal norėtum? – Kad nelabai. – Biški bijai? Ne, mažiukai, tikrai… Yra va tiek visko, jeigu norėtum.“

„Tai baigėsi kelionė ir jis siekė mano rankos, sako, palauk truputį. Įvertink mane penkiom žvaigždutėm. Tai įvertinau. Bandžiau atidaryti duris, jos buvo užrakintos. Ir sakė, kad aš jį labai jaudinu. Ir norėtų su manim pabūt po grožio salono“, – kalba Austėja.

Toliau jis kalbėjo: „Aišku, neturiu žmonos, jau seniai, bet… Kažkur rodo čia, ar toliau? – Čia. – Palauk dabar, žiūrėk, Austėja. Kol neišėjai… žiūrėk dabar, katinėli.“

Austėja pasakoja, kad po tokios kelionės patyrė šoką. Visą laiką bijojo, kad vairuotojas jos nesektų ar nelauktų iš kur nors išeinančios.

Vėliau mergina pasakoja, kad kreipėsi į „Bolt“ atstovybę, parašė savo istoriją. Ir už tai gavo tiesiog kelionės nuolaidų kuponą už 3 eurus. „Bolt“ platformos atstovai aiškina, kad pavežėjai nėra jų darbuotojai, jie esą tik naudojasi šia paslauga. Įvykus nemaloniai situacijai, jie gali tik užblokuoti vairuotojo paskyrą.

„Jeigu kažkas įvyksta netinkamo, platformos dažniausiai kompensuoja už tą kelionę. O jei platformos turi galimybę, tai blokuoja tam keleiviui. O jeigu tai dažnėja tai, mažų mažiausiai, platforma pokalbį turi su vairuotoju ir prašo pagerinti paslaugos kokybę, o jei situacija nesikeičia, tokie vairuotojai blokuojami“, – teigia kurjerių ir vairuotojų asociacijos pirmininkas Dalius Rudokas.

Į panašią situaciją pasakoja patekusi ir kita mergina. Vairuotojas buvo lietuvis – keliskart vyresnis už ją.

„Buvo taip, kad aš išsikviečiau „Bolt“ programėlės vairuotoją. Aš nespėjau įsėsti į automobilį, prasidėjo klausimai, kur aš važiuosiu, kodėl aš taip atrodau. Kelionės metu buvo visokie pasakojimai, kokias gražias merginas jis vežė šiandien, kokia aš taip pat esu graži“, – sako keleivė Gabija.

Mergina pasakoja išsigandusi, kad vairuotojas puls ją persekioti. Praėjus tik šiek tiek laiko po įvykio, bijo kviestis pavežėjus, kad toks elgesys ir su juo patirti išgyvenimai nepasikartotų.

„Aš suprasčiau, kad būtų toks normalus bendravimas tarp kliento ir vairuotojo, bet kada tas toks normalus bendravimas pavirsta į drebančios kojas ir mintis, kad sveika grįžt namo“, – kalba Gabija.

Su prievartos ar priekabiavimo aukomis dirbantys specialistai sako, kad situacija, kuomet peržengiamos ribos, jau yra ne flirtas. Kai tai patinka tik vienai pusei. Todėl moterims pataria kuo greičiau nusibrėžti ribas.

„Jeigu priekabiautojas nenustoja, vis tik reikia išmokti pabaigti tokį santykį. Tai reiškia, kad nors mums ir nepatogu, ir nenaudinga, ir negerai. Vis dėlto, reikia pasakyti, kad prašom sustoti ir išlipti iš automobilio“, – tvirtina Vilniaus Carito pagalbos, nukentėjusiems nuo smurto ir nusikaltimų, vadovė Angelė Lazauskienė.

Jeigu tai nepadeda arba vairuotojas bando riboti jūsų judesius, liečia, neleidžia išlipti iš mašinos, reikia nedelsiant kviesti pagalbą.

„Rinkti telefonu 112, bendrosios pagalbos telefoną. Bandyti paskambinti ir pasakyti, kas su jumis darosi“, – teigia A. Lazauskienė.

Nuo rugsėjo mėnesio šalyje pradėjo veikti nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų tarnyba, į kurią galima kreiptis ir patyrus panašų įvykį. Suteikiama konsultacija dėl tolimesnių veiksmų, psichologo pagalba.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer