Baltijos pakrantėje – tūkstančiai naujų būstų: žada, kad čia gyvens 30 tūkst. žmonių

Privati investicijų ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eagle Hills“ paskelbė apie naują krantinės plėtrą Rygoje, Latvijoje. Įmonė į ją investuos daugiau nei 3 mlrd. eurų.

Modernus „Rygos krantinės“ projektas apims net 5 kilometrus palei senąjį Latvijos sostinės uostą, jame bus įrengti gyvenamieji būstai, viešosios žaliosios erdvės ir bendruomenės teritorijos su tiesiogine prieiga prie vandens, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Rygos krantinė“ iškils strategiškai patogioje vietoje, netoli Art Noveau stiliaus rajono ir Rygos istorinio centro, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Apgyvendins 30 tūkst. gyventojų

Projekte numatyta 8 tūkst. būstų, kurie apgyvendins 30 tūkst. gyventojų, taip pat viešbučiai su bent 1 tūkst. kambarių, modernus kruizinių laivų terminalas, ledo čiuožyklos, prekybos centras ir kitos viešosios erdvės.

Siekiant atgaivinti vietinį paveldą, teritorijoje esančią legendinę senąją Rygos elektrinę ketinama pertvarkyti į gyvą mažmeninės prekybos ir gastronomijos centrą, kartu išsaugant originalaus pastato charakterį ir istorinę reikšmę.

„Rygos krantinės“ pagrindas – įsipareigojimas gerinti švietimą ir puoselėti bendruomenes. Todėl projekte ketinama įrengti modernias mokyklas, bendruomenės centrus ir viešąsias erdves, sumaniai suprojektuotas taip, kad skatintų inovacijas ir gyventojų bei lankytojų gerovę.

Projekte taip pat svarbi tvari infrastruktūra, pasirūpinanti aukšta gyvenimo kokybe – pavyzdžiui, jame bus diegiamos pažangios atliekų tvarkymo sistemos, pastatuose užtikrinami energiją taupantys bei kiti tvarūs sprendimai.

„Eagle Hills“ įkūrėjas ir pirmininkas M. Alabbaras teigia, kad „Rygos krantinė“ yra dalis strateginės vizijos, kuria siekiama plėtoti ir atgaivinti Latvijos sostinę, paversti ją svarbiu Europos centru bei užtikrinti neprilygstamą gyvenimo kokybę prie pat vandens. Projektas, kuriame natūralus vandens ir gamtos grožis derinamas su bendruomenės erdvėmis, atspindi „Eagle Hills“ įsipareigojimą kurti gyvybingas ir tvarias bendruomenes.

www.tv3.lt

Site Footer