Be Almos gimtadienį minintis Adamkus išliejo skausmą: „Prisiminimuose – tik ji“

Šiandien kadenciją baigęs Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus mini ypatingą dieną – 97-ąjį gimtadienį. Šįkart jis kitoks – be Almos Adamkienės, su kuria koja kojon žengė daugiau nei septynis dešimtmečius.

Gimtadienio rytą susisiekus su V. Adamkumi, jo balse ne džiaugsmas, o liūdesys – po gyvenimo meilės ponios A. Adamkienės netekties, gimtadienis tapo dar viena eiline diena.

Svarbiausia – tik viena

Ir nuotaikos pasitinkant šią dieną slogios, nes netekties skausmas vis dar lyg atviras nervas.

„Mano nuotaikos yra vienodos – pažeistos, dar viskas yra jautru, taip, kad man ši diena yra tik diena, nesiskiria nuo bet kurios kitos“, – ištaria gimtadienį minintis prezidentas.

Kalbėti apie gimimo dieną V. Adamkui labai sunku, sako, mintyse ir prisiminimuose dabar nėra vietos niekam kitam, tik poniai Almai:

„Pragyvenau gražius 75-erius metus su Alma, tad dabar prisiminimuose yra tik ji, visa kita atrodo nelabai aktualu.“

Paklaustas, kaip paminės ypatingą progą, prezidentas nedaugžodžiauja, tik trumpai tarsteli: „Niekaip, kaip aš galiu paminėti… Savo mintyse tik, vienas su savimi.“

Ir palinkėjimų sau, įžengus į dar vienus gyvenimo metus, V. Adamkus sako neturintis. Vidų dar drasko netekties skausmas.

„Žinote, šiuo metu nieko sau nelinkėčiau, kadangi dar viskas per daug skaudu“, – su liūdesiu balse ištaria V. Adamkus.

Širdį drasko netekties skausmas

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad ponios A. Adamkienės gyvybė užgeso šių metų gegužės 21 dieną. Prieš kelias savaites V. Adamkus portalui atvirai sakė:

„Sveikata negaliu skųstis. Galiu tik aukščiausiam padėkoti, kad mane dar laiko tokiame lygyje. O dvasinis stovis… Ką gi galiu pasakyti – sunku. Kažkaip reikia pergyventi tą laikotarpį, kuris mane gyvenime ištiko“.

Prisimenant, kaip šią jautrią dieną V. Adamkus minėjo pernai, apima liūdesys – gimtadienio rytą pradėjęs darbais Prezidentūroje, popiet prezidentas skubėjo į namus pas mylimą žmoną.

 

Niekas negalėtų paneigti, kad 1951 m. aukso žiedus sumainę V. ir A. Adamkai buvo pavyzdinis tikros, nemirštančios, gražios meilės etalonas.

Kartu koja kojon jie žengė per sunkiausius ir gražiausius gyvenimo momentus, niekada nepalikdami vienas kito pašonės.

Dar praėjusiais metais, minint 71-ąsias vestuvių metines, V. Adamkus džiaugėsi, kad su žmona nugyveno tokį gražų skaičių metų kartu. Tąkart jis sakė, kad didelės paslapties, kaip išpuoselėti tokius tvirtus santykius, nėra – reikia visai nedaug.

„Galvoju, kad geriems santykiams ir gražiam gyvenimui, kokį mes nugyvenome, reikia nedaug. Bet tai galima pasiekti tik tada, kai egzistuoja meilė vienas kitam, pagarbos jausmas ir vienas kito supratimas.

Visa kita ateina savaime. Manau, kad mes tikrai galime pasakyti, kad mes savo gyvenime tai pasiekėme“, – prieš metus naujienų portalui tv3.lt sakė V. Adamkus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer