Dalis gyventojų jau ima planuoti vasaros atostogas. Kelionių organizatoriai pataria nelaukti ir kelionę užsisakyti kuo greičiau. Anot jų, tik taip pavyks sutaupyti, nes pigiausi pasiūlymai klientų lauks iki vasario pabaigos, vėliau kelionės brangs. Kelionių organizatoriais vardija, kad pigiausiai pailsėti pavyks Turkijoje, o egzotiškos šalys brangesnės. Tokioms kelionėms gali nepakakti ir 8 tūkst. eurų.
Tačiau portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Neringa sakė, kad šiemet kelionei planuoja išleisti 600 eurų.
„Pernai vykau į Turkiją ir išleidau apie 500 eurų. Šiemet atostogų sumą šiek tiek padidinau, juk infliacija, viskas pabrango.
Kelionės dar nenusipirkau, bet jau ieškau. Teko naudotis ir pigiais paskutinės minutės kelionių pasiūlymais. Todėl iš karto pirkti kelionės dar neskubu. Šiemet norėčiau vėl vykti į Turkiją arba Ispaniją“, – pasakojo moteris.
Žmonės vyksta į tolimus ir egzotiškus kraštus
Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pastebėjo, kad pastaruoju metu keliautojų srautai atsigavo ir žmonių noras keliauti auga.
„Gyventojai atostogoms dažniausiai renkasi Graikijos salas, Turkiją, Bulgariją. Vis daugiau lietuvių keliauja ir į Juodkalniją, Tunisą. Kelionių pardavimai į šias šalis šiemet net 3 kartus viršijo praėjusių metų išankstinius pardavimus.
Be to, pastebime, kad daugėja keliautojų, kurie renkasi ilgesnes egzotines keliones. Dėl pandemijos ir dar kurį laiką po jos keliautojai bijojo galimų apribojimų ir nesiryžo keliauti į tolimus kraštus, pirmenybę teigdami artimesnėms kryptims, o šiuo metu jaučiamas didelis susidomėjimas būtent egzotinėmis kryptimis“, – komentavo bendrovės atstovė.
Ji vardijo tolimiausias kryptis, kurias renkasi gyventojai.
„Žmonės renkasi vykti į Tailandą, Indoneziją, Maldyvus, Šri Lanką, Mauricijų, Seišelius, Kubą, Meksiką, Zanzibarą, Dominikos Respubliką ir kt. Matydami išaugusią tokių kelionių paklausą, atitinkamai padidinome jų pasiūlą.
Išankstinius vasaros sezono pardavimus pradėjome 2022 m. spalį. Keliautojams pasiūlėme mažiausios kainos garantiją. Tokios išankstinių pardavimų kainos galioja iki vasario pabaigos, todėl planuojant būsimas atostogas reikėtų nedelsti. Kai kurie viešbučiai populiariausiose kryptyse jau praneša apie aktyviai užpildomus kambarius. Vadinasi, pasiūla mažėja, o tai natūraliai susiję su kainų augimu“, – įspėjo M. Bielinytė.
Keliones jau nusipirko
Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pastebėjo, kad lietuviai vėl keliones planuoja iš anksto – vos prasideda išankstiniai pardavimai.
„Ši tendencija yra dvigubai aktyvesnė nei praėjusiais metais.
Ir nors dažniau pasvajoja apie atostogas Tailande ar Balyje, vis tik dažniausiai lietuviai renkasi atostogas patikrintuose ir jau pamėgtuose kraštuose. Daugybę metų pirmuoju keliautojų pasirinkimu tampa Turkija. Taip pat populiarumu nenusileidžia ir Europos kurortai – Graikija, Bulgarija, Ispanija, Italija, Sakartvelas“, – vardijo bendrovės atstovė.
Anot I. Aukštuolytės, norintys rasti patrauklų vasaros kelionės pasiūlymą, turėtų suskubti. „Jau esame rezervavę daugiau nei pusę vietų vasaros kelionėms. Nors populiariausi viešbučiai ir populiariausios datos jau beveik užpildyti, vis tik įsigyti kelionę palankia kaina dar įmanoma.
Žvelgiant į kelionių paklausą, daugiausiai suplanuotų atostogų pasiūlymų turime pavasario bei rudens atostogoms – šie periodai keliautojų mėgstami dėl trumpos lietuviškos vasaros. Taip pat šiuo laikotarpiu kelionių kainos yra patrauklesnės nei pagrindinio atostogų sezono metu – birželio-rugpjūčio mėnesiais“, – komentavo kelionių ekspertė.
Anot jos, kuo tolimesnis skrydis, tuo kelionė bus brangesnė.
„Vertinant kainos ir kokybės santykį, galime išskirti Bulgariją ir Turkiją, siūlančias konkurencingą kainodarą“, – sakė I. Aukštuolytė.
„Tez Tour“ kelionė į Turkiją 7 naktims su viskas įskaičiuota paketu kainuoja nuo 510 eurų iki 996 eurų vienam asmeniui. Kaina priklauso nuo pasirinkto kurorto ir viešbučio.
Tuo metu kelionė į Ispaniją, taip pat 7 naktims, su pusryčiais kainuoja nuo 703 eurų iki 1241 euro. Kaina vėl priklauso nuo pasirinkto kurorto ir viešbučio.
Nuolaidų kelionėms nebus?
„Novaturo“ atstovė irgi teigė, kad jeigu žmonės nori sutaupyti, jie turi keliones planuoti iš anksto.
„Kelionių išlaidos priklauso nuo keliautojų poreikių – kelionės laiko, trukmės, apgyvendinimo, maitinimo tipo, konkrečių poreikių skrydžiams ir kt.
Skrydžių kainos vasaros sezonui, į kai kurias šalis kyla, tačiau dar galima spėti pasinaudoti išankstiniais vasaros pasiūlymais. Pigesnių pasiūlymų visada lengviau rasti ir ne pačiomis populiariausiomis dienomis, pavyzdžiui, darbo dienomis“, – sakė bendrovės komunikacijos vadovė.
Ji tikino, kad stengiamasi reaguoti į klientų jautrumą kainai.
„Stengiamės rasti geriausią variantą tardamiesi su tiekėjais. Skaičiuojame, kad skrydžių kainos brango panašiai kaip ir kelionės paketų, apie 15-20 proc. Kainų kilimą lėmė aviacinio kuro kainos pokyčiai. Taip pat brango ir apgyvendinimo paslaugos. Turint omenyje šias aplinkybes, kainų mažėjimo nereikia tikėtis“, – įspėjo M. Bielinytė.
„Novaturo“ kelionė į Turkiją 7 naktims, su maitinimu vienam asmeniui atsieis nuo 379 eurų iki 3639 eurų. Kaina esą priklauso nuo pasirinkto kurorto ir viešbučio.
Tuo metu egzotiškesnė kelionė į Maldyvus 13 naktų su maitinimu kainuos nuo 1299 eurų iki 8225 eurų asmeniui. Kaina vėl priklauso nuo pasirinkto kurorto ir viešbučio.
Kokiais atvejais galima tikėtis nuolaidų?
Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas teigė, kad 2022 metais populiariausios atostogų kryptys buvo Turkija, Egiptas, Graikijos, Portugalijos ir Ispanijos salos.
„Kalbant apie reguliarius skrydžius – Italija, Prancūzija, Graikija ir Ispanija. Nors tendencijos išlieka tos pačios jau kelerius metu ir iš esmės atitinka prieš pandemiją buvusius rezultatus, tačiau matome, kad Lietuvos keliautojai atranda vis naujas reguliarių skrydžių kryptis.
Pavyzdžiui, nuo šių metų vasaros sezono bus pradėti vykdyti nauji reguliarūs skrydžiai iš Kauno oro uosto Barį, Burgasą, iš Vilniaus oro uosto į Varną, Maljorką ir Alikantę. Minėtos kryptys tikrai gali tapti labai populiarios būtent tarp atostogų keliautojų“, – pastebėjo Lietuvos oro uostų atstovas.
Anot jo, vargu, ar galima tikėtis skrydžių bilietų pigimo, vis tik, kai kuriais laikotarpiais tikrai galima tikėtis, kad skrydžių bilietai gali būti pigesni.
„Tai priklauso nuo oro bendrovių sprendimų, rinkodaros veiksmų ar tiesiog noro paskatinti pirkti kai kurių skrydžių bilietus.
Aviacinių degalų kainos stipriai nekrenta, orlaivių ir įgulų trūkumas dar aktualus, infliacijos poveikis bendrai ekonomikai ir aviacijos sektoriui išlieka, stipriai auga ir personalo išlaikymo sąnaudos. Tai yra pagrindinės priežastys, kurios lemia esamą ir būsimą skrydžių bilietų kainą“, – komentavo T. Vasiliauskas.