Britas kasinės sąvartyną: ieškos prieš dešimtmetį išmesto kietojo disko su 8000 bitkoinų

Beveik prieš 10 metų namuose tvarkydamasis Jamesas Howellsas išmetė kietąjį diską pamiršęs, kad jame buvo … bitkoinų.

Dabar, kai jo tuomet turėtų bitkoinų vertė siekia 150 mln. svarų, vyras planuoja išleisti milijonus, kasinėdamas Newporto sąvartyną, kad rastų pamestą kietąjį diską. Jei jam pavyks, J. Howellsas žada 10 proc. atgautų pinigų skirti miestą paversti kriptovaliutų kasimo centru.

Tačiau vietos taryba sako, kad kasinėjimas šioje vietoje keltų ekologinį pavojų.

IT inžinierius J. Howellsas 2013 metais netyčia išmetė kietąjį diską, kuriame buvo saugomi 8000 ankstyvuoju valiutos kūrimo etapu iškastų bitkoinų.

Newporto miesto taryba, kuriai priklauso sąvartynas, kuriame, vyro nuomone, yra diskas, ne kartą neleido jam jo kasinėti, nes baiminamasi aplinkosauginių ir su privažiavimu susijusi problemų.

Tačiau dabar J. Howellsas žada 10 proc. atgautų lėšų skirti įvairiems kriptovaliutomis paremtiems projektams finansuoti. Tačiau problema, yra ta, kad ieškant disko reikėtų atlikti milžinišką užduotį –tūkstančius tonų supresuoto sąvartyno, kuriame atliekos kaupiamos dešimtmečius.

Tačiau J. Howellsas tiki, kad dabar jis turi lėšų ir patirties, kad galėtų tai padaryti efektyviai ir aplinkai naudingu būdu.

„Iškasti sąvartyną yra didžiulė operacija – pripažino jis. – Finansavimas yra užtikrintas. Pasitelkėme dirbtinio intelekto specialistą. Jų technologiją galima lengvai panaudoti kietojo disko paieškoms. Taip pat turime aplinkosaugos komandą. Iš esmės turime gerai sukomplektuotą įvairių specialistų komandą, turinčią įvairios patirties, kuri, visiems kartu susibūrus, gali labai kokybiškai atlikti šią užduotį.“

Tačiau kietojo disko suradimas yra tik dalis didžiulės užduoties., nes net jei jis ir bus surastas, nėra jokios garantijos, kad jis bus tokios būklės, kad bus galima atkurti visus jame esamus duomenis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer