Čekija padeda Lietuvai finansuoti sienos su Baltarusija tvorą

Čekija įsipareigojo remti pasienio tvoros tarp Lietuvos ir Baltarusijos statybą kovai su nelegalia migracija.

Antradienį Čekijos vyriausybė pareiškė, kad Lietuvai skirs 530 000 eurų, kad padėtų paspartinti tvorą.

Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Čekijos užsienio reikalų ministras Jakubas Kulhanekas Vilniuje pasirašė susitarimą šiuo klausimu.

Šis žingsnis priimtas po to, kai Lietuva paprašė kitų ES valstybių narių ir bloko pasienio agentūros „Frontex“ pagalbos.

Per pastaruosius kelis mėnesius Lietuva susidūrė su tūkstančių migrantų, daugiausia iš Irako, antplūdžiu iš kaimyninės Baltarusijos.

ES apkaltino Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką migrantų srauto skatinimu, keršydamas už sankcijas jo šaliai.

„Lukašenka ir toliau ginkluoja nelegalią migraciją, siekdama šantažuoti Lietuvą ir kartu ES“, – antradienį sakė Kulhanekas. – Jį reikia sustabdyti.

Tuo tarpu Bilotaitė antradienį išreiškė padėką Čekijos ministrui už šalies „solidarumą ir pagalbą“.

Rugpjūtį Europos Komisija Lietuvai ir kaimyninei Estijai pažadėjo 12 mln. eurų, o Ukraina į šalį nusiuntė šimtus kilometrų spygliuotos vielos.

Danija pasiūlė parduoti 15 kilometrų spygliuotos vielos, „kad sustiprintų Lietuvos pasienio pastangas palei Baltarusijos sieną“, Danijos parlamente sakė Danijos imigracijos ministras Mattiasas Tesfaye. Danija taip pat Baltijos šaliai pasiūlė būsto konteinerius, imigracijos ekspertus, sanitarinę įrangą.

Kitos ES valstybės narės, įskaitant Kiprą ir Maltą, nusprendė siųsti humanitarinę pagalbą Lietuvai.

Tačiau Lietuvos vidaus reikalų ministerijos teigimu, Čekija yra pirmoji šalis, pasiūliusi finansinę pagalbą, kuri bus panaudota naujos 508 kilometrų ilgio pasienio tvoros statybai.

Lenkija taip pat paskelbė nepaprastąją padėtį dviejuose su Baltarusija besiribojančiais regionais, padidėjus nelegaliai migracijai

Tuo tarpu JT migracijos agentūra teigia esanti susirūpinusi dėl „baisių sąlygų“, su kuriomis susiduria migrantai, kurie kelias savaites buvo įstrigę prie abiejų šalių sienos.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer