Šį šeštadienį, prieš vidurdienį Gineso rekordo siekianti lietuvė Ajana Lolat įgyvendino savo svajonę – naktį pradėjusi žygį Verkių regioniniame parke ji nuėjo apie 15 kilometrų. Tai – ilgiausias atstumas, kurį žmogus su ramentais, įveikė per mažiau nei 10 valandų.
Finišą pasiekusi A. Lolat sunkiai rinko žodžius bandydama apibūdinti savo savijautą, tačiau neslėpė teigiamų emocijų. „Gera, kad tokiu oru manęs palaikyti susirinko tiek žmonių. Džiaugiuosi, kad įveikėme suplanuotą atstumą ir pasiekėme savo tikslą, pasirodo tai įmanoma!“, – sakė finišavusi Ajana.
Kad būtų pasiektas pasaulio ėjimo su ramentais Gineso rekordas A. Lolat būtų pakakę nueiti 10 kilometrų, bet atkakli mergina norėjo įveikti 15 kilometrų, šį tikslą ji ir pasiekė.
Palaikymą merginai savo „Facebook“ paskyroje pareiškė ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. „Ačiū už įkvepiantį pilietiškumo ir socialinės atsakomybės pavyzdį. Tikiu, kad kūrybingi, savo šviesiomis idėjomis tikintys ir tvirtos valios žmonės kuria Lietuvos ateitį – dar stipresnę ir teisingesnę!“ – rašė prezidentas.
Kilnus žygio tikslas
Savo iššūkių kupiną žygį Verkių parke A. Lolat kartu su savo šunimi Mulan bei jas lydinčia komanda pradėjo naktį – šeštadienį, spalio 1 d., 2 valandą nakties. Pavadindama žygį „Hike for dreams“ (lietuviškai – „Svajonių žygis“) mergina pabrėžia, kad žmonės su negalia yra stiprūs, turi svajonių ir jas pildo.
Pirmuosius kilometrus Ajana įveikė netgi greičiau nei tikėjosi, tai leido ramiau jaustis maršruto pabaigoje. Tiesa, žygis nebuvo lengvas, jį apsunkino lietus, ant žemės nukritusios šakos. Įveikdama suplanuotus kilometrus A. Lolat buvo suklupusi, tad teko kovoti ir su rankų skausmu, ant jos delnų liko nuospaudos.
Šio žygio tikslas – suvienyti negalią turinčius ir jos neturinčius žmones siekti svajonių bei paskleisti žinią apie šunų asistentų poreikį Lietuvoje. Mergina siekia surinkti lėšų tam, kad Lietuvoje būtų parengta ir įtvirtinta šunų asistentų žmonėms su negalia rengimo sistema.
Dėl lėšų trūkumo siekiant rekordo merginos komanda viską fiksavo patys, todėl Ajana viso žygio metu buvo filmuojama, kas keturias valandas prie jos prisijungdavo po du nepriklausomus liudininkus, kurie viską fiksavo, reikėjo užpildyti daug dokumentų, o trasą išmatuoti turėjo geodezininkai.
Artimiausiu metu tikimasi sulaukti oficialaus Gineso rekordo patvirtinimo.