Chodorkovskis: Ukrainai pralaimėjus prasidėtų Rusijos ir NATO karas, grėsmėje – Baltijos šalys

Paprašytas prognozuoti, kaip gali vystytis įvykiai Ukrainoje, M. Chodorkovskis interviu žurnalistei Jelizavetai Osetinskajai išskyrė tris labiausiai tikėtinus variantus: dabartinį status quo, Ukrainos tolimesnį veržimąsi susigrąžinti savo žemes ir didžiosios dalies Ukrainos teritorijos okupaciją, su vėliau seksiančiu konfliktu su NATO.

„Paliaubos su dabartinės būklės fiksavimu. Tai yra pietinis koridorius, dalis Luhansko ir Donecko sričių – tai yra situacija, kuomet Putinas galės (Rusijos) viduje „parduoti“ kaip pergalę, – aiškino M. Chodorkovskis.

Greičiausiai toks „atokvėpio“ scenarijus vis tiek sukeltų nacionalpatriotų nepasitenkinimą Rusijoje, todėl V. Putinas būtų priverstas jau po metų pradėti karą iš naujo.

Antras scenarijus, anot M. Chodorkovskio, tai toliau tęsiamas Ukrainos pajėgų puolimas, jeigu jis neišsikvėps ir amerikiečiai toliau teiks pagalbą ginkluote, o Ukraina pasieks bent vasario 24-osios sienų ribas, tai gali baigtis „atokvėpio“ scenarijumi, o gali pergalės.

„Todėl, kad tokiu atveju Putinas gali prarasti valdžią“, – paaiškino M. Chodorkovskis. – Žinote, toks filmas buvo, „Nuvarytus arklius nušauna“. Tai šiuo atveju reikš, kad Putinas jau nebe alfa patinas ir tikimybė, kad jį nuneš būtų reikšminga. Dar reikšmingesne ji būtų, jei ukrainiečiams pavyktų atkovoti Krymą“.

Trečiasis scenarijus numato tolimesnę ne tik didžiosios dalies Ukrainos okupaciją, bet ir karą su NATO, kurį Ukrainos pasipriešinimas iš esmės atidėjo ateičiai.

„Jeigu pagalba Ukraina nutrūktų, tai Putinas žygiuotų užimti Kyjivo. Užims Kyjivą, užims du trečdalius Ukrainos. Ekonominė situacija Rusijoje tuo metu blogėtų, nes, savaime suprantama, kad tie du trečdaliai Ukrainos būtų ne aktyvas, o pasyvas. Praėjus kažkiek laiko, apie du metus, Putinui teks ir vėl pradėti karą – vien tam, kad jo paties nenuneštų ta pati nacionalpatriotinė aplinka“, – aiškino M. Chodorkovskis.

„Ir tokiu atveju mes turėsime susidūrimą su NATO. Pilnavertį susidūrimą su NATO – prisidengiant tuo ultimatumu, kurį Putinas savu laiku pateikė. Jeigu pamenate, tai tame ultimatume skambėjo (reikalavimas) – NATO atsitraukia iki 1997-ųjų ribų“, – prognozavo M. Chodorkovskis, pridūręs, kad tai būtų sekantis Rusijos žingsnis, jeigu Ukraina palūžtų.

Paprašytas patikslinti, ar tai reikštų Baltijos šalių puolimą, M. Chodorkovskis užtikrintai patvirtino, kad taip ir būtų. „Tai, kad Ukraina nepalūžo, akivaizdu, sustabdė ankstesnį to ultimatumo realizavimą“, – paaiškino M. Chodorkovskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer