Dėl aukštų elektros kainų Neringoje naktimis bus išjungiamas viešųjų erdvių apšvietimas

Siekiant sunaudoti kuo mažiau elektros energijos, Neringoje vėlyvos nakties metu bus išjungiamas gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas. Toks sprendimas priimtas reaguojant į augančias elektros tiekimo kainas, praneša kurorto savivaldybė.

„Neringos gatvių apšvietimui įprastomis kainomis per metus iš viso išleidžiama apie 100 tūkst. eurų. Esant keliolika kartų didesnėms elektros tiekimo kainoms, skaičiuojama, kad tokia suma Neringos savivaldybės biudžetui atsieitų kas mėnesį. Įvertinus tai, būtina imtis priemonių, kad didėjančios išlaidos nepaliestų kitų mums svarbių gyvenimo sričių“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Nurodoma, kad kurorto gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas kasnakt bus išjungiamas nuo vidurnakčio iki 6 valandos ryto. Kiek ilgai toks sprendimas bus įgyvendinamas priklausys nuo elektros tiekimo kainų.

Elektros kainų šuolis

ELTA jau skelbė, kad šį penktadienį „Nord Pool“ biržoje fiksuojamas elektros energijos kainų šuolis.

Energetikos bendrovė „Ignitis“ aiškino, kad pastarosiomis dienomis dėl ypatingai šaltų orų, silpnos vėjo generacijos vėjo elektrinėse ir dėl šalčio stipriai išaugusios elektros energijos paklausos, „Nord Pool“ biržoje elektros kaina yra didesnė nei įprasta.

Penktadienį aukščiausia elektros kaina Lietuvos zonoje siekė 1478,91 euro už megavatvalandę. Šeštadienį numatomas 299,99 Eur/MWh pikas. Palyginimui, gruodžio vidurkis buvo 89 Eur/MWh.

www.tv3.lt

Site Footer