Dėl kilusių masinių muštynių avariniu būdu leidosi „Ryanair“ lėktuvas: „Tai buvo tarsi skrydis iš pragaro“

Dėl kilusių masinių muštynių ore, praėjus vos 36 minutėms po pakilimo, teko nukreipti „Ryanair“ skrydį. Šokiruojančioje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip keleiviai rėkia vieni ant kitų per visą lėktuvą, o susijaudinę oro linijų darbuotojai bando juos nuraminti maždaug 9,14 kilometrų aukštyje, skelbia portalas „The Sun“.

Liepos 3 d. iš Agadiro (Marokas) į Londono Stanstedo oro uostą vakariniu reisu skridęs keleivis pasakojo, kad įlaipinimo metu tarp dviejų šeimų kilo kivirčas. Jis prasidėjo, kai vyras, kuriam, kaip manoma, buvo apie 20 metų, paprašė kitos keleivės persėsti, kad galėtų atsisėsti kartu su žmona ir mažamečiais vaikais. Moteris, kuri sėdėjo su savo dukra, esą atsisakė persėsti, todėl vyras ėmė jai grasinti.

Muštynes išprovokavo jaunas vyras

Lėktuvas pakilo be jokių problemų, tačiau kai tik išsijungė saugos diržų ženklai, jaunas keleivės vyras puolė ginti savo žmoną. Pranešama, kad abu vyrai ėmė muštis, o „Ryanair“ darbuotojai bandė įsikišti ir juos išskirti.

Skrydžio metu lėktuve buvęs britas, prašęs neskelbti jo pavardės, sakė: „Jie bandė vienas kitam suduoti smūgius. Tuomet moterį, sėdinčią eilėje už nugaros, ištiko panikos priepuolis, dėl to, kas vyko. Ji rėkė, o aplink verkė vaikai. Tai buvo tarsi sniego gniūžtės efektas“.

36 metų finansų darbuotojas iš Hartfordšyro (Didžioji Britanija) pridūrė: „Ore buvome tik 36 minutes, kai teko netikėtai nusileisti. Tai buvo labai įtempta. Tai buvo tarsi skrydis iš pragaro. Viskas prasidėjo nuo to, kad vienas keleivis norėjo persėsti į kitą vietą“.

Audros nesiliovė ir lėktuvui nusileidus

Lėktuvui nusileidus Marakeše (Marokas), jį pasitiko Maroko policija, kuri devynis į muštynes įsivėlusius asmenis išvedė iš lėktuvo.

Dar blogiau, kad per muštynes kitam keleiviui pasidarė bloga ir skrydžio viduryje jam teko suteikti deguonies.

Nusileidus lėktuvui vyrą gydė medikai, kurie nusprendė, kad jo sveikatos būklė netinkama skrydžiui tęsti. Tačiau jis atsisakė išlipti iš lėktuvo ir ėmė įžeidinėti įgulą.

Chaotiškoje mobiliuoju telefonu nufilmuotoje medžiagoje girdėti, kaip jis sako: „Jie mano, kad aš esu teroristas. Todėl jie atsivežė čia visą armiją, kad mane sučiuptų. Atiduokite man mano suknistą krepšį. Aš išdaužysiu jums žandikaulį“.

Kiti keleiviai maldavo jį palikti lėktuvą, kol galiausiai jį išvedė policija.

Lėktuvas į orą nebepakilo

„Ryanair“ darbuotojams prireikė daugiau nei dviejų valandų, kad iš lėktuvo išprašytų visus trukdančius keleivius, o per tą laiką įgula pasiekė maksimalų skrydžio valandų skaičių.

Likusieji maždaug 200 lėktuve buvusių žmonių buvo įsodinti į autobusus ir nuvežti nakvynei į vietos viešbutį, o kitą rytą išlydėti į skrydį.

Tačiau antrasis reisas taip pat buvo atšauktas, todėl jie Stanstedo oro uoste nusileido tik ketvirtadienio vakarą.

Kai lėktuvo įgula pagaliau atvyko į atgalinį skrydį, keleiviai buvo nufilmuoti, kaip juos plūsta.

Atstovas spaudai paaiškino nemalonią situaciją ir atsiprašė

„Ryanair“ atstovas spaudai sakė: „Šis skrydis iš Agadiro į Londono Stanstedą buvo nukreiptas į Marakešą po to, kai nedidelė keleivių grupė ėmė trukdyti skrydžiui, o tuo metu dar vienam keleiviui lėktuve pasidarė bloga. Įgula iš anksto iškvietė medicinos ir policijos pagalbą, kuri pasitiko lėktuvą atvykus į Marakešą. Tuomet iš orlaivio buvo išvesta nedidelė trukdžiusių keleivių grupė“.

„Keleiviui, kuriam pasidarė bloga, lėktuve buvo duota deguonies, o paskui jį gydė oro uosto medikai, kurie nustatė, kad jis nebegali toliau skristi. Šis keleivis atsisakė išlipti iš lėktuvo ir įžeidinėjo įgulą, todėl jis buvo pašalintas iš orlaivio, – sakė „Ryanair“ atstovas spaudai. – Kadangi gydyti ir išlaipinti šiuos trukdančius keleivius iš viso prireikė beveik dviejų valandų, o likusieji keleiviai liko lėktuve, įgula pasiekė leistinas skrydžio valandas ir dėl to skrydis buvo atidėtas nakčiai“.

Marakeše naktį turėjusiais praleisti keleiviais buvo tinkamai pasirūpinta.

„Nukentėjusiems keleiviams buvo suteikta nakvynė ir transportas į oro uostą ir iš jo. Šis skrydis į Londoną išvyko kitą dieną. Nuoširdžiai atsiprašome keleivių dėl šio nukreipimo ir vėlavimo, kurį sukėlė nedidelė nedrausmingų keleivių grupė ir kuris nepriklausė nuo „Ryanair“, – sakė jis.

www.tv3.lt

Site Footer