Pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujajame Džersyje vakar ji susitiko su žymaus lietuvių išeivijos dailininko Kazio Varnelio sūnumi, menininku ir istoriku Kaziu Varneliu. Vizito metu pirmoji ponia nustebino ir itin spalvingu, dar nematytu stiliumi.
Jungtinėse Amerikos Valstijose viešinti pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė vakar aplankė garsaus lietuvių išeivijos menininko Kazio Varnelio sūnų Kazį Varnelį.
Vizitui pirmoji ponia pasirinko nuotaikingų spalvų derinį. Pasidabinusi vientisa purpurinės ir dangaus mėlynos spalvų suknele ponia įvaizdį papuošė kukliu aksesuaru – lašo formos perlų auskarais bei kūno spalvos aukštakulniais bateliais.
Susitiko su menininko Kazio Varnelio sūnumi
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė pirmadienį Jungtinėse Amerikos Valstijose, Naujajame Džersyje, susitiko su žymaus lietuvių išeivijos dailininko Kazio Varnelio sūnumi, menininku ir istoriku Kaziu Varneliu.
„Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų tėvo, iškilaus tapytojo ir kolekcininko Kazio Varnelio, kūrybinio palikimo išsaugojimo veiklą. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad išskirtinė ir didžiausia K. Varnelio darbų kolekcija yra būtent Lietuvos nacionaliniame muziejuje, kur jau nuo 2001-ųjų veikia ir unikalaus sumanymo bei išpildymo K. Varnelio namai-muziejus“, – sakė D. Nausėdienė.
Lietuvos pirmoji ponia pabrėžė, kad šalies institucijos yra pasiruošusios toliau plėtoti K. Varnelio palikimą. D. Nausėdienė priminė, kad šių metų liepą vykusiame NATO viršūnių susitikime Vilniuje K. Varnelio kūryba buvo vienas iš Lietuvos pristatymo elementų: LITEXPO erdvėse buvo eksponuojami 5 jo darbai, K. Varnelio darbu taip pat buvo papuoštas reprezentacinis NATO viršūnių susitikimo maišelis.
D. Nausėdienė taip pat domėjosi K. Varnelio jaunesniojo kūrybine veikla, bendravimu ir bendradarbiavimu su Lietuva, šiuolaikiniais menininkais, teiravosi apie lietuvių pabėgėlių šeimų gyvenimą JAV praėjusio amžiaus 8-ajame ir 9-ajame dešimtmečiuose.
„Jaučiu, kad gyvenant JAV, Jūsų šeimoje egzistuoja gyvas ir nesuvaidintas lietuvybės jausmas. Neabejoju, kad šis unikalus ryšys praturtina Jūsų kasdienybę bei profesinę veiklą – taip, kaip ir Jūsų tėvelio vaikystės namus supę tėvų darbai, neišvengiamai darę įtaką ir jo kūrybiniam bei gyvenimo keliui“, – kalbėjo D. Nausėdienė.
1967 metais Čikagoje gimęs K. Varnelis savo darbuose sujungia meną, technologijas, architektūrą, garsą ir aplinką. Jis 25 metus dėstė architektūros mokyklose, dirbo „The Network Architecture Lab“ direktoriumi, yra vienas iš tyrimų organizacijos „Architecture Urbanism Design Collaborative“ įkūrėjų, yra aistringas aplinkosaugos šalininkas.
K. Varnelis domisi įvairiomis naujausiomis technologijomis mene, įskaitant dirbtinį intelektą, fotografuoja, kuria tarpdisciplininius šiuolaikinio meno kūrinius, pasitelkdamas ir apmąstydamas naujas technologijas. Taip pat yra ir modernaus dizaino kolekcininkas.