Dingęs 15-metis Mykolas mamą lanko sapnuose: „Širdis sako, kad jis yra“

Praėjo daugiau nei dvi savaitės nuo mįslingo 15-mečio vilniečio Mykolo Davidonio dingimo. Nors pavyko rasti Mykolui priklausiusius daiktus – striukę, kuprinę, ausinių dėklą ir ausines, telefoną, banko kortelę – čia, rodos, ir nutrūko siūlo galas, kuris galėtų padėti rasti dingusį paauglį.

Mykolo paieška tęsiasi net ir sunkiausiomis oro sąlygomis – tėvai nenuleidžia rankų ir nepraranda vilties. Nors, kaip teigė paauglio tėtis Mindaugas Davidonis, jokios naujos informacijos nėra, neatsiranda jokių faktų, už kurių galėtų užsikabinti.

Vyrui paantrino ir Mykolo mama Ieva Davidonienė – nėra nieko, kas padėtų aiškiai sudėlioti mįslingo dingimo dienos įvykius.

Baisiausia – nežinomybė

I. Davidonienė sako nežinanti, kokias versijas kelia policija, tačiau ji pati mato du kelius, kas galėjo įvykti: „Mes ieškome ir nežinome, kur ieškoti… Gali būti 50 procentų, kad upėje, 50 procentų, kad kažkas kažkur išvežė…“

Jos pačios nuojauta sako, kad Mykolas kažkur yra, tik kur jo ieškoti – nežinia. Kol dingimą dengia nežinomybės skraistė, nelieka nieko kito, tik tęsti paieškas ir neprarasti vilties.

„Mano, kaip mamos, širdis sako, kad jis yra, bet mes nežinome, kur jo ieškoti. Aš jo nematau upėje.

Vyras protu remiasi, aš širdimi remiuosi ir meldžiu, kad kažkas, kažkoks siūlo galas išlįs ar kažkam, jeigu jį paėmė ir kažkur laiko, kažkas šautų į galvą ir jį mums grąžintų“, – graudinosi I. Davidonienė.

„Viską atiduočiau dėl to. Aš tik tuo ir gyvenu, kad kažkas jį atiduos“, – pridūrė ji.

I. Davidonienė atvira – sūnus aplanko ją sapnuose. Ir net juose dega viltis, kad Mykolas sugrįš į šeimą: „Viską, viską, viską atiduočiau, kad tik jį mums grąžintų.“

Ragina patikrinti apleistus pastatus

Ne veltui sakoma, kad viltis miršta paskutinė. Ir ji rusens iki tol, kol Mykolas atsiras, nors nežinomybė baisesnė už viską:

„Jeigu ir būtų upėje, mes žinotume, ką daryti – susitaikai su faktu ir mokiniesi gyventi… Bet kai nerandi, visą laiką griebiesi vilties.

Niekam to nelinkiu… Yra istorijų, kai dingsta vaikai – neįsivaizduoju, kaip žmonės išgyvena. Įsivaizduoju, kai netenki vaiko, kai kažkas atsitinka ar užklumpa liga – tai labai sudėtinga, nepakeliama.

Kai vaikas dingsta, tai iš viso nepakeliama – tu negali nei susitaikyti, nei palikti. Nieko negali.“

Dingusio 15-mečio mama kiekvieną rytą, dieną ir vakarą meldžiasi, kad tik Mykolas būtų sugrąžintas šeima. Pati ji sako bandanti dirbti, kad bent kiek nukreiptų mintis nuo nelaimės.

„Reikia kažkuo užsiimti, kažką daryti, žmonės eina palei upę, o jeigu jis ne upėje, kur jo po visą Lietuvą ieškoti? Nebent visi eitų ir savo apleistus pastatus ir ieškotų, žiūrėtų.

Neįmanoma, jeigu išvežė kažkur, surasti, jeigu jo neatiduos… O jeigu ne Lietuvoje? Yra sudėtinga, žiauru, niekam to nelinkiu ir net didžiausiame košmare negalėtum susapnuoti, kad taip gali atsitikti“, – kalbėjo I. Davidonienė.

Dingo grįždamas iš gimtadienio

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo eidamas namo iš draugo gimtadienio. Aiškėja, kad vaikinas šeštadienį, kiek po 16 val., išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje, ir ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Dar toliau, prie Žirmūnų tilto, buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas – tikėtina, kad išsikrovė akumuliatorius.

Dingusio jaunuolio mama Ieva Davidonienė anksčiau naujienų portalui tv3.lt sakė, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie 4 valandas – nuo 16 iki 20 val.

„Toje vietoje yra kažkas atsitikę. Ir aš visos visuomenės prašau pagalbos, galbūt kažkas ten ėjo, matė. Dabar jau aiškėja, kad ten buvo daugiau jaunuolių. Galbūt iš tikrųjų čia atsitiko kažkoks įvykis, nusikaltimas, o ne nelaimingas atsitikimas.

Dabar reikia surasti, kas buvo šalia, kokie žmonės, kas vaikščiojo, kas galėjo matyti. <…> Bet kokia informacija yra labai svarbi“, – pasakojo paauglio mama.

Visi, matę vaikiną ar turintys naudingos informacijos raginami skambinti numeriais  +37061216174 arba 112 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

I. Davidonienė taip pat apibūdino sūnaus išvaizdą: „Apsirengęs: tamsia mėlyna striuke, juodomis kelnėmis, mėlynais batais. Su savimi turėjo tamsiai žalios (khaki) spalvos kuprinę.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer