Dingusio 15-mečio Mato mamai prakalbus apie nelaimingą jo meilę – svarbi žinia: pastebėkite tai laiku

Prabėgo jau daugiau kaip savaitė nuo 15-mečio Mato Kalinausko dingimo, o apie įvykį aiškėja vis daugiau naujų detalių. Berniuko mama naujienų portalui tv3.lt duotame interviu pasakojo, kad sūnus vos savaitei likus iki dingimo išsiskyrė su savo panele, o tai jam buvo skausminga patirtis.

Psichoterapeutas Gediminas Navaitis papasakojo, ką visi tėvai turėtų žinoti apie skausmingų paauglių išsiskyrimų grėsmes ir kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose.

„Paauglių reakcijos į išsiskyrimus gali būti kraštutinės, nes jų emocinė patirtis yra žymiai mažesnė už suaugusiųjų. Dėl to jiems kartais sunku suprasti savo jausmus ir tinkamai į juos reaguoti“, – apie paauglių reakcijas pasakojo psichoterapeutas.

Jautrios reakcijos

Ne paslaptis, kad neretai paauglių meilė būna aistringa ir labai intensyvi. G. Navaitis pasakojo, jog taip yra – ne be reikalo.

Jis atskleidė, kad, visų pirma, tai lemia gyvenimiškos patirties trūkumas. Pasak jo, paaugliai intensyviai išgyvena meilę, nes tai jų gyvenime – pirmasis romantinis patyrimas.

„Dėl to jiems vėliau tokie tėvų sakomi žodžiai, kaip „palauk 10 metų“ ar „palauk metus ir viskas bus kitaip“ – negalioja“, – tikino jis.

Taip pat psichoterapeutas akcentavo tai, jog neretai patys suaugusieji trikdo harmoningą paauglių meilės santykį. Pasak jo, įvairūs draudimai ir apribojimai neretai tik dar labiau sustiprina paauglių jausmus.

Šiam reiškiniui paaiškinti vyras į pagalbą pasitelkė Šekspyro kūrinį „Romeo ir Džuljeta“, kuriame aprašoma viena garsiausių visų laikų meilės istorijų.

„Turėtumėme pagalvoti, kaip staigiai atsirado tokie stiprūs jausmai tarp dviejų kūrinio veikėjų, kurie realiai kilo beveik be pažinties, be jokio pagrindo. Vienas iš šiuos jausmus stiprinusių veiksnių buvo kliūtys.

Šie žmonės turėjo labai nedideles galimybes būti kartu, nes jiems kelią pastojo įvairūs sunkumai, tačiau meilė buvo stipri ir pabaiga buvo tragiška.

Visgi, galbūt jeigu jie būtų buvę palikti vieni patys sau, tuomet istorija būtų visai kitaip išsivysčiusi“, – atkreipė dėmesį specialistas.

Šis pavyzdys įkūnijo dažną problemą, pasitaikančią tėvų ir paauglių santykiuose – draudimus bendrauti su antrąja puse.

Anot G. Navaičio, tokie apribojimai gali tapti priežastimi paauglio jausmams dar labiau sustiprėti.

 

Site Footer