Duda: Rusijai reikia taip užsukti veržles, kad Putinas pats prašytųsi pokalbiui

Lenkijos prezidentas Andrzej Duda yra įsitikinęs, kad Rytų Europoje neįmanoma išlikti neutralia valstybe, ir būtina palaikyti Ukrainą šios siekyje suartėti su Vakarais, bei padėti jai išgyventi karą su Rusija.

Kalbėdamas susitikime su lenkų diplomatais Varšuvoje jis pažymėjo, kad nėra prieš dialogą su V. Putinu, tai tai neturi būti vykdoma pagal jo sąlygas. „Esmė čia ne tame, kad nesikalbėti su Putinu. Esmė tame, kad Putinas norėtų kalbėtis, o ne kad Europos lyderiai prašytų agresoriaus pasikalbėti. Reikia taip užsukti veržles (Rusijai) ir tuo padėti Ukrainai, kad Putinas prašytųsi pokalbio“, – pareiškė lenkų lyderis.

Anot A. Dudos, Lenkija yra suinteresuota tarptautinių teisių normų laikymosi visoms šalims, ir reikia daryti viską, kas įmanoma, kad priverstume (to laikytis) Rusiją, kuri šiandien yra agresorė, laikytis tarptautinės teisės.

„Tai reiškia karo veiksmų nutraukimą, o taip pat – visišką Ukrainos teritorijos, kuri pripažįstama pagal tarptautinę teisę, kontrolės atgavimą“, – pažymėjo Lenkijos prezidentas ir pridūrė, kad tai yra fundamentalios Lenkijos užsienio politikos užduotys.

Jis taip pat pažymėjo, kad Lenkijoje yra sukurtas tinklas, padedantis priimti pagalbą Ukrainai iš viso pasaulio, įskaitant ir karinę.

„Šioje Europos dalyje nėra neutralių valstybių, čia nėra galimybių likti neutraliems: čia turi būti arba su Rytais, arba su Vakarais. Jeigu ukrainiečiai lieja kraują už tai, kad būtų su Vakarais, tai reikia jiems parodyti, kad Vakarų šalys laiko jiems atvertas duris, kad visuomenė nuo jų neužsidaro ir nemato jų kaip „rusų pasaulio“, – pažymėjo A. Duda.

Jis konstatavo, kad Ukrainai suteikiamas ES kandidatės statusas turi „fundamentalią reikšmę“, ir Lenkija palaikys Ukrainos suartėjimą su ES, kuris „turi baigtis pilnaverte naryste Europos Sąjungoje“.

Lenkijos prezidentas pažymėjo, kad šalies diplomatai savo paskirtose valstybėse turi įtikinėti politikus, kad įšaldytus rusų aktyvus reikia nukreipti Ukrainos atstatymui.

„Gėda klausytis, kad negalima žeminti Rusijos, reikia leisti jai išlaikyti veidą. Tai Rusija užpuolė ir žudo, niekas Rusijos nepuolė. Rusijos pasakojimai apie NATO keliamas grėsmes dešimtmečiais fiksuojamų žmogžudysčių Londone, karo Ukrainoje o anksčiau – Sakartvele ir Sirijoje, metu yra šlykšti propaganda. Būtent Rusija atsako už šį karą, ir ji atsakys už tai, kad pasaulyje gali prasidėti badas dėl Ukrainos grūdų tiekimo į Afriką ir kitas pasaulio dalis sutrikdymo“, – pažymėjo jis.

Anksčiau buvo paskelbta, kad Lenkijos prezidentas Andzejus Duda pradėjo savo kelionių po Europos šalis ciklą, siekiant paskatinti Ukrainos integraciją į ES.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer