Rusija pasienyje su Suomija kasdien sudegina 10 mln. eurų vertės dujų kiekį (300 mln. per mėnesį). Tuo pačiu šalis atsisako tiekti dujas Vokietijai per Ukrainos teritoriją arba didinti savo pačios sumažintą kiekį per „Nord Stream“ dujotiekį. Vietoje to susiformavęs dujų perteklius yra tiesiog naikinamas.
BBC rašoma, kad mokslininkai yra sunerimę dėl gamtinių dujų deginimo metu į aplinką patenkančių kenksmingų medžiagų. „Rystad Energy“ tyrimas parodė, kad Rusija kasdien tiesiogine prasme sudegina 4,34 mln. kubinių metrų dujų.
Dujas rusai degina suskystintųjų dujų terminale Portovoj gyvenvietėje, netoli Sankt Peterburgo. „Portovaja“ terminalas yra įrengtas netoli kompresorinės stoties, pačioje „Nord Stream 1“ dujotiekio pradžioje. Būtent šiuo dujotiekiu, Baltijos jūros dugnu nutiestais vamzdžiais dujos yra tiekiamos Vokietijai.
Tiekimas buvo sustabdytas liepos viduryje, o rusai kaltina dėl to „technines problemas“. Vokietija aiškina, kad tai buvo Rusijos politinis žingsnis.
Pirmieji deginamas dujas Rusijoje pastebėjo Suomijos gyventojai, o šios šalies žurnalistai, ištyrę „gaisrų žemėlapį“, nustatė, kad „Portovaja“ teritorijoje nuolatinis dujų deginimas vyksta jau nuo birželio mėnesio.
„Yle“ nustatė, kad NASA gaisrų žemėlapyje „Gazprom“ priklausančio gamtinių dujų kompresorinėje stotyje „Portovaja“ „gaisras“ fiksuojamas kasdien nuo pat birželio 17-osios.
„Aš niekada nesu mačiusi tiek daug fakelų suskystintųjų dujų terminale“, – BBC cituojama Majamio universiteto palydovų duomenų ekspertė Jessica McCarthy.