ES kirtis Turkijai: siūlo įvesti sankcijas dėl bendradarbiavimo su Rusija

Europos Sąjunga (ES) svarsto įvesti sankcijas Turkijai dėl šios šalies užmegzto dvišalio bendradarbiavimo su Rusija.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

00:10 | Ukrainai – 1 mlrd. JAV dolerių vertės karinė pagalba

JAV perduos Ukrainai 1 mlrd. JAV dolerių vertės karinę pagalbą.

Teigiama, kad Ukrainos kariuomenei Pentagonas perduos dar daugiau karinės amunicijos, technikos.

23:54 | Pasakė, kokių veiksmų gali griebtis okupantai

Ukrainos karo ekspertas Olegas Ždanovas tikina, kad artimiausiu metu rusų karinės pajėgos bandys vykdyti atsakomuosius puolimus keliose skirtingose teritorijose, skelbia UNIAN.

Pasak jo, didelio masto rusų karinės atakos, apšaudymai raketomis Ukrainos teritorijoje yra neatistiktinės.

„Tikriausiai, tai gali būti susiję su gresiančiu [rusų kariuomenės] puolimų, o atakos gali būti surengtos jau šią savaitę. Rusų kariuomenė gali pradėti vykdyti karines operacijas skirtingomis kryptimis, ypač Charkive. Dėl šios priežasties [okupantai] intensyvina rakėtų smūgius“, – kalbėjo karo ekspertas.

O. Ždanovas pridūrė, kad Rusijos Federencija nebegali delsti, tad, jei rusų kariuomenė šią savaitę nesigriebs atsakomųjų karinių veiksmų, jų pajėgų kovinė galia gerokai sumenks.

„Šiandien mes [Ukraina] kare su Rusija įveda naujas taisykles“, – teigė jis. 

Be to, karo ekspertas pridūrė, kad artimiausiu metu tikėtis ukrainiečių kontrpuolimo Chersono regione taip pat nevertėtų.

“[Puolimas] vilkinamas dėl to, kad Rusija ruošiasi surengti karinę operaciją. Mes iš tiesų vykdome aktyvų karinės operacijos etapą, įskaitant ir Pietų Ukrainos teritoriją“, – sakė jis.

Ekspertas taip pat paaiškino, kad rusų kariuomenės vykdomos karinės atakos Zaporižės atominės elektrinės teritorijoje ir naudojamas šantažas, kad elektrinės zona neva gali būti užminuojama ar susprogdinama, tik dar kartą parodo, jog yra bandoma sustabdyti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas nuo tolimesnio kontrpuolimo. O. Ždanovas įsitikinęs, kad Rusija suvokia, jog mūšio lauke pranašumą šiuo metu turėtų Ukraina.

Visgi O. Ždanovas priduria, kad branduoliniai reaktoriai Zaporižės atominėje elektrinėje yra itin apsaugoti, todėl juos susprogdinti nebūtų taip paprasta.

23:36 | Paskelbtas įrašas iš mūšio lauko

 Paviešintas trumpas vaizdo įrašas, kuriame matyti, ką tenka patirti Ukrainos kiaruomenei mūšio lauke.

23:03 | Melitopolyje – dešimtys sprogimų

Melitopolio, esančio Zaporižės srityje, meras Ivanas Fiodoravas pranešė, kad pirmadienį vakare mieste nugriaudėjo 10 galingų sprogimų, rašo „Ukrinform“.

22:53 | Buvo bandoma nužudyti Ukrainos gynybos ministrą, dar du asmenis

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pranešė apie suimtus du rusų žvalgybos atstovus, kurie planavo nužudyti Ukrainos gynybos ministrą ir karinės žvalgybos agentūros vadovą, taip pat vieną žinomąaktyvistą, rašo „Skynews“.

Pirmadienį paskelbta, kad SBU pareigūnai sužlugdė Rusijos karinės žvalgybos agentūros (GRU) rengtą sąmokslą, siekaint nužudyti tris asmenis.

Sulaikytiems asmenims buvo žadama sumokėti iki 150 tūkst. JAV dolerių už kiekvieną nužudytą asmenį.

22:23 | Nukentėjo apie 70–80 tūkst. karių

Karinė invazijos metu mūšio lauke nukentėjo nuo 70 iki 80 tūkst. rusų karių, pirmadienį sakė JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas politikai Colinas Kahlas. Į minėtą statistiką yra įtraukti ne tik sužeisti, bet ir žuvę rusų kariai mūšio lauke Ukrainoje, rašo CNN.

„Manau, galima tvirtai sakyti, kad per mažiau kaip šešis mėnesius nukentėjo apie 70–80 tūkst. karių. <…> Šie skaičiai gali būti šiek tiek didesni, šiek tiek mažesni, tačiau, manau, kad tai parodo [rusų kariuomenės] nesėkmę“, – sakė jis.

Pasak C. Kahlo, įvardytas sužeistųjų ir žuvusių rusų karių skaičius vertas dėmesio, ypač atkreipiant dėmesį į tai, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino iškelti tikslai karinės invazijos metu vis dar nebuvo įgyvendinti.

„Ukrainiečių moralė ir atsidavimas kovai nėra abejotinas. Manau, kad [atsidavimas] kovai yra daug didesnis nei rusų [kariuomenės], taigi tai ukrainiečiams suteikia stulbinantį pranašumą“, – pridūrė C. Kahlas.

22:02 | Rusijos žurnalistei M. Ovsianikovai skirta nauja bauda už „kariuomenės diskreditavimą“

Maskvos teismas pirmadienį nurodė žurnalistei Marinai Ovsianikovai, pasmerkusiai Rusijos invaziją į Ukrainą, sumokėti naują baudą už rusų „kariuomenės diskreditavimą“.

Kovą M. Ovsianikova išgarsėjo dėl valstybinės televizijos tiesioginiame eteryje surengtos protesto akcijos prieš karą. Pirmadienį žurnalistės advokatas neatmetė galimybės, kad ateityje jai gali būti iškelta baudžiamoji byla.

Praėjusią savaitę kitas teismas nurodė 44 metų M. Ovsianikovai sumokėti 50 tūkst. rublių (apie 800 eurų) baudą už Rusijos kariuomenės diskreditavimą.

Pirmadienį ši buvusi valstybinio kanalo „Pervyj kanal“ redaktorė pranešė, kad Maskvos Čeriomuškų rajono teismas liepė jai sumokėti 40 tūkst. rublių (apie 600 eurų).

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer