Estijos premjerė: Putinas pradėjo karą, nes tikisi likti nenubaustas

Estijos premjerė Kaja Kallas teigia, kad viena iš priežasčių, kodėl Vladimiras Putinas pradėjo karą Ukrainoje yra ta, kad jis matė, kad Sovietų Sąjungos padaryti nusikaltimai taip ir liko nenubausti, rašo „Unian“.

Taip Estijos premjerė kalbėjo Šveicarijoje, kai atsiėmė Europos politinės kultūros premiją. Savo kalboje K. Kallas akcentavo, kad Estija prieš 30 metų pasinaudojo mažu galimybių langu ir sugebėjo išsivaduoti iš Sovietų Sąjungos okupacijos.

Estijos premjerės teigimu, šiuo metu laisvasis pasaulis turi galimybių langą, kuriuo pasinaudojęs gali sustabdyti Rusijos imperializmą.

„Mes esame Vakarų šalių politikos pokyčių liudininkai. Bet tie pokyčiai yra tik pradžia, jie turi tapti tvariais. Agresorius nepakeitė ar neatšaukė savo nusikalstamų tikslų. Dėl to negali būti žengtas nė vienas žingsnis atgal“, – teigė K. Kallas.

Jos teigimu, V. Putinas pradėjo karą, nes tikisi būti nenubaustas lygiai taip pat, kaip dėl savo karo nusikaltimų nebuvo nubaustas komunistinis režimas.

„Putinas tikisi likti nenubaustas. Dėl šios priežasties mes turime padaryti viską, kad visi, kurie yra atsakingi dėl masinių nusikaltimų ir agresijos Ukrainoje, būtų nubausti“, – sakė Estijos premjerė.

Ji akcentavo, kad būtina sukurti specialų tarptautinį tribunolą, kuris tirtų Rusijos nusikaltimus Ukrainoje.

K. Kallas teigė suprantanti, kad netrukus dauguma Europos gyventojų patirs nepatogumų dėl infliacijos ir energetinių išteklių krizės, tačiau, anot jos, to net negalima lyginti su tuo, ką patyrė ukrainiečiai dėl Rusijos pradėto karo.

„Ant kortos ne tik drąsios ir suverenios Europos tautos likimas. Visa taisyklėmis paremta tvarka yra puolama. Jei agresorius pasieks pergalę, tai jam bus tik paskatinimas tai tęsti kažkur kitur“, – teigė Estijos premjerė.

K. Kallas prestižine Europos politinės kultūros premija apdovanota dėl savo politinės drąsos Rusijos agresijos akivaizdoje ir jos įtakos užtikrinant Vakarų šalių atsaką į ją.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer