Fantastika: disko metikas Mykolas Alekna – Europos čempionas!

Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate penktadienio vakarą disko metikas 19-metis Mykolas Alekna tapo čempionu ir iškovojo aukso medalį!

M. Aleknai šis Europos čempionatas buvo debiutinis. Finale dalyvavęs ir titulą gynęs kitas lietuvis Andrius Gudžius užėmė 6-ąją vietą.

M. Alekna geriausiu penktuoju bandymu diską nusviedė 69,78 m. Tai yra naujas Europos čempionatų rekordas.

Lietuvis kovoje dėl aukso pranoko ilgai pirmavusį pasaulio čempioną slovėną Kristjaną Čehą (68,28 m)

Bronza atiteko britui Lawrence’ui Okoye (67,14 m).

Tuo tarpu A. Gudžius geriausiu bandymu diską nusviedė 65,17 m. Lietuvis net tris kartus neužfiksavo rezultato, nes vis išlipdavo iš sektoriaus.

Priminsime, kad prieš mėnesį vykusiame pasaulio čempionate M. Alekna tapo vicečempionu, o A. Gudžius tada iškovojo bronzą.

M. Alekna čempiono regalijas perima iš A. Gudžiaus, kadangi jis Miunchene gynė 2018 m. iškovotą Europos čempiono titulą.