Garsiausios Holivudo lietuvės Rutos Lee istorija: nuo pasaulį pavergusių vaidmenų iki draugystės su Franku Sinatra

Visi aktoriai svajoja patekti į Holivudą, bet ne visi gali pakartoti Rutos Lee sėkmę: moters, kuri pavergė milijonus žiūrovų didžiuosiuose ekranuose, ir kurią šiandien drąsiai galime vadinti garsiausia Holivudo lietuve. Tačiau nepaisant šlovės spindulių ir tokių garsių draugų kaip Frankas Sinatra, Ruta buvo ir kur kas daugiau nei tik aktorė.

Kartu tai – moteris, nenuleidusi rankų net prieš geležinę sovietų uždangą, ir ta, kuri didžiąją savo gyvenimo dalį paskyrė labdarai.

Neįtikėtina žvaigždės istorija – jau nuo liepos 1 d., dokumentinėje dramoje „Ruta iš Holivudo“ per TV3.

Per 7 dešimtmečius trunkančią karjerą, Ruta sukūrė daugiau nei 200 vaidmenų teatre ir kine, dalyvavo tūkstančiuose pokalbių laidų televizijoje, o jos vardas filmų afišose mirgėjo šalia tokių legendų kaip Audrey Hepburn, Marlene Dietrich, Deanas Martinas ir kitų garsiausių Holivudo aktorių.

Lietuvių emigrantų dukra neabejotinai paliko žymę kino pasaulio istorijoje, o šiandien tą įrodo ir tai, kad jos vardas puikuojasi Holivudo žvaigždžių alėjoje.

Dokumentinė drama papasakos apie visą Rutos gyvenimą, o jos artimieji, draugai ir net prezidentas Valdas Adamkus prabils ir apie kitą aktorės pusę. Nes tokia, kokia ryški ji buvo ekranuose, Ruta buvo ir kasdienybėje.

Ruta – vienintelis tarpukariu į Kanadą emigravusių lietuvių Juozo ir Marijos Kilmonių vaikas, pasaulį išvydęs jau emigracijoje.

Rutos tėtis buvo siuvėjas, o kiną mėgusi Rutos mama visuomet svajojo, kad dukra taps garsia aktore. Būtent todėl šeima netrukus paliko Kanadą ir persikėlė gyventi į Los Andželą.

Tiesa, kaip dokumentinėje dramoje pasakos pati Ruta, kad ji taps aktore, tikėjo tik mama.

Tėvas buvo įsitikinęs, kad dukra nenori jokio sunkaus darbo.

Ruta pripažins, kad jis buvo teisus, nes repeticijų ji nemėgo nei tada, nei dabar.

„Aš mėgstu tik išeiti ir viską padaryti“, – juoksis ji.

Vis dėlto aktorystės link ji visuomet judėjo kryptingai.

Ruta prisimins, kaip dar būdama paaugle įsidarbino kino teatre, ir taip iš arti regėjo visas garsiausias kino žvaigždės.

„Sakydavau, dieve, kad tik tapčiau tokiomis, kaip jos. Įdomu tai, kad vėliau jos visos tapo mano geromis draugėmis“, – pasakos ji.

Ir iš tiesų – artimu moters bičiuliu tapo netgi tokios žvaigždės kaip F. Sinatra.

Anot aktorės, pažintis su šiuo garsiu dainininku pakeitė jos gyvenimą. Jo rengtų vakarienių metu Ruta turėdavo progą pabendrauti tiek su tuometiniu viceprezidentu, tiek ir su pačiu JAV prezidentu.

Dokumentinėje dramoje žiūrovai sužinos ir apie kitą aktorės pusę.

Pelniusi šlovę Holivudo pasaulyje, Ruta suprato, kad žinomumas yra galia, todėl ji ją nusprendė išnaudoti kilniems tikslams. Taip didžiąją savo gyvenimo dalį moteris paskyrė labdarai.

Jos sustabdyti negalėjo net Sovietų Sąjungos režimas. Nors ją ir tuo metu į Sibirą ištremtus jos artimuosius, kurių aktorė niekada nebuvo nemačiusi, skyrė tūkstančiai kilometrų, Ruta niekuomet nenuleido rankų besistengdama jiems padėti.

O 7-ojo dešimtmečio viduryje Holivudo aktorės kelionė į Lietuvą tapo istoriniu įvykiu.

Pažiūrėti į Rutą Lee susirinko ne tik tuometinė valdžia, bet ir plati aktorės giminė.

„Tai buvo didelis jos laimėjimas, nuskambėjęs pasauliniu mastu“, – sakys dokumentinėje dramoje V. Adamkus apie aktorės žygį, bandant išgelbėti močiutę.

Nematoma Holivudo žvaigždės gyvenimo pusė, jos vyrai, lemtingi sprendimai, didžiuliai pinigai už amžiną jaunystę ir nesibaigiančios kovos su neteisybe – jau greitai.

Dokumentinė drama „Ruta iš Holivudo“ – jau nuo liepos 1 d., 20.30 val. per TV3, o visas serijas taip pat galite rasti ir naujos kartos televizijoje Go3.

www.tv3.lt

Site Footer