Garsusis kunigas Vaišvilas nebegali tylėti: „Iš manęs viešai tyčiojasi“

Vaidas Vaišvilas – vienas garsiausių kunigų, kuris dėmesio sulaukia ne tik laikydamas mišias Druskininkų švč. m. Marijos Škaplierinės bažnyčioje, bet ir socialiniuose tinkluose.

Čia jis nesibodi dalintis įrašais iš sporto salės bei drąsiai kalba apie stereotipus, susijusius su kunigais.

Pastaruoju metu kunigui Vaidui – itin įtemptas periodas. Prieš kurį laiką jis sužinojo, kad socialiniame tinkle „TikTok“ kuriami memai su jo atvaizdu iš mišių.

Taip pat neseniai buvo specialiai „nulaužtas“ parapijos, kuriam vyras vadovauja, „Facebook“ puslapis.

Neslepia pykčio

Ir nors prieš kurį laiką socialiniame tinkle „Facebook“ kunigas rašė, jog matė šiuos įrašus ir jie jam pasirodė gana juokingi, vis tik pokalbio su naujienų portalu tv3.lt metu jis prasitarė esantis gerokai pyktelėjęs.

Apie tai, ką vyrui tenka išgyventi ir su kokiomis problemomis susiduria, jis plačiau papasakojo naujienų portalui tv3.lt

Pokalbio metu jis prisipažino esantis sutrikęs dėl tokių nežinomo žmogaus veiksmų. „Man tai visiškai nejuokinga, iš manęs viešai tyčiojasi. Tai daroma piktybiškai ir aš tai vadinu psichologiniu smurtu.

Kad vyksta tokie vieši pašiepimai „ TikToke“, sužinojau iš parapijiečių. Tai vieno žmogaus darbas – jis kuria memus, ima iškarpas iš mišių ir sukuria video, kurie visiškai neatitinka tikrovės.

Neseniai ir parapijos „Facebook“ puslapis buvo nulaužtas, jame buvo daugiau nei 7000 sekėjų. Neabejoju, kad tai to paties žmogaus darbas“, – kalbėjo kunigas.

Bendrauja su teisininkais

Jis neslepia – jau kalbasi su teisininkais ir ieško būdų, kaip pažaboti piktavalį. Vis tik pats nežino, koks žmogus tai galėtų būti.

„Čia kažkoks, turbūt, ligonis. Tokie laido riteriai, kurie ryžtasi taip elgtis tik būdami per atstumą. Jie neturi nei drąsos, nei savigarbos prieiti ir išsakyti, ką galvoja.

Iš tikrųjų, apmaudu, kad taip yra – aš tikrai nežinau, kas taip elgiasi, neturiu jokių įtarimų.“

Visais atvejais atliekamas tyrimas

Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kas gresia žmonėms, kurie piktybiškai elektroninėje erdvėje kenkia kitiems asmenims. 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio atstovės Julijos Samorokovskajos teigimu, atrasti žmogų, kuris anonimiškai kuria pajuokiančius vaizdelius, video arba net nulaužia oficialius puslapius, tikrai įmanoma. Iš pradžių įvertinama, ar padaryta veika turi baudžiamojo ar administracinio nusižengimo požymių. 

Jei tokia veika turi nusikaltimo ar administracinio pažeidimo požymių, atliekamas tyrimas.

Nusikalstamą veiką padariusio asmens tapatybę siekiame nustatyti kiekviename tyrime, o ar pavyks nustatyti aukščiau paminėtas nusikalstamas veikas ar administracinės teisės nusižengimus padariusius asmenis, priklauso nuo daugelio aplinkybių, tad atsakyti vienareikšmiškai nėra galimybės.

Gresia net areštas

Jei tokie „anoniminiai laido riteriai“ padaro nusikaltimą, baudžiamąjį nusižengimą ar administracinės teisės pažeidimą ir jų asmenybės nustatytos, visais atvejai yra sprendžiamas jų atsakomybės klausimas.

Už padarytas nusikalstamas veikas ar administracinius nusižengimus gresia baudžiamoji ar administracinė atsakomybė.

Pavyzdžiui asmeniui, kuris neteisėtai prisijungė („nulaužė“) prie svetimos socialinio tinklo paskyros,  gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Už viešą tyčiojimąsi, niekinimą, neapykantos skatinimą ar kurstymą diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Memų kūrimas nėra nusikalstama veika

Kita vertus, memų kūrimas ir platinimas nėra nusikalstama veika, aišku, jei tokiais memais nepažeidžiamos kitų asmenų teisės.

Elektroninėje erdvėje padaryti veiksmai, taip pat kaip ir realiame gyvenime atlikti veiksmai, palieka vienokį ar kitokį pėdsaką, skirtumas tik tas, kad elektroninėje erdvėje tokie pėdsakai yra skaitmeniniai.

Kvalifikuotai atlikus tyrimą bei tinkamai užfiksavus duomenis, visais atvėjais sprendžiamas asmens patraukimo baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn klausimas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer